I.Parādnieks: „Māras solis” – visaptveroša valsts atbalsta programma ģimenēm ar bērniem, kas veidojama un realizējama līdz Latvijas simtgadei

(24.03.2015.)

Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas deputāti otrdien, 24.martā, pauda atbalstu Nākotnes fonda prezentētajiem priekšlikumiem par iespējām, kā uzlabot demogrāfisko situāciju valstī, informē apakškomisijas priekšsēdētājs Imants Parādnieks. 

Nākotnes fonds piedāvā ieviest visaptverošu programmu „Māras solis” ģimenēm ar bērniem, kas būtu realizējama līdz Latvijas valsts simtgadei 2018.gadā, lai dotu ieguldījumu un radītu drošu pārliecību par nākotni ģimenēm ar bērniem. 

Galvenie virzieni programmas „Māras solis” realizācijai, kā norāda I.Parādnieks, ir visaptveroša valsts politika – tiešs valsts finansiālais atbalsts ģimenēm ar bērniem, tāpat arī laulības un ģimenes institūtu stiprināšana. Svarīgi ir izveidot mērķtiecīgu valsts politiku, par pamatu ņemot citu valstu labās prakses piemērus demogrāfijas uzlabošanas jomā, piemēram, Igaunijas pieredzi, kur, valstij mainot demogrāfijas politiku, ievērojami paaugstinājās dzimstības līmenis, uzsver apakškomisijas vadītājs. 

I.Parādnieks norāda, ka ir jāizstrādā demogrāfijas atveseļošanās karte, kuras izveides nepieciešamība ietverta arī valdības deklarācijā. 

Demogrāfijas lietu apakškomisijas deputāti pauda atbalstu Nākotnes fonda priekšlikumiem, norādot, ka programmas „Māras solis” ietvaros ir jāpalielina iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojums ģimenēm ar bērniem un jānodrošina kvalitatīvas brīvpusdienas skolās no 1. līdz 9.klasei. Tāpat būtiski nodrošināt un paplašināt ģimenes mājokļa politiku, līdzsvarot pensiju sistēmu, palielināt ģimenes valsts pabalstu par otro un trešo bērnu, kā arī nodrošināt adekvātas sociālās garantijas krīzes situācijās. 

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 25.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde