Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas aicinājums Latvijas iedzīvotājiem saistībā ar 16.martu un 9.maiju

(04.03.2015.)

Miers baro, naids posta!

Pēdējais gads Ukrainā karu un vardarbību no šķietama bieda pārvērtis par šausmīgu īstenību. Šodien mēs esam daudz tuvāk cits citam nekā vakar. Mūsdienu pasaulē mēs esam daudz vairāk atkarīgi cits no cita nekā jelkad agrāk. Tas liek mums ar pastiprinātu vērību sagaidīt ikvienu notikumu, kas var tikt izmantots provokācijām un naida kurināšanai.

16. marts un 9. maijs ik gadu tuvojas līdz ar bažām par iespējamu naidu un konfliktiem, kas tiek provokatīvi uzkurināti, izmantojot traģiskos Otrā pasaules kara notikumus.

Cienīsim kara veterānus, kuri vēlas pieminēt savus mirušos biedrus bez naida celšanas šobrīd. Cienīsim arī kara veterānu un kritušo tuviniekus, kuri vēlas kara veterāniem piebiedroties un pieminēt savējos. Atcerēsimies tos baigos apstākļus, kuros karavīri tika šķirti no savām ģimenēm, ievainoti, sakropļoti un nonāvēti.

Aicinām pieminēt karā cietušos, nevis viņus nosodīt. Viņi neuzsāka karu un neturpina to tagad! Aicinām arī visus citus neturpināt šo karu un neizmantot tā sekas savtīgiem un provokatīviem nolūkiem.

Aicinām varas iestādes nelikt šķēršļus piemiņas brīžu rīkošanai un novērst iespējamas provokācijas un konfliktus.

Aicinām plašsaziņas līdzekļus būt atbildīgiem, atturēties no naidīgu vēstījumu izplatīšanas.Aicinām ikkatru politiķi neizmantot piemiņas dienas un piemiņas brīžus savtīgiem, naidu kurinošiem, sabiedrību šķeļošiem un neiecietīgiem uzsaukumiem un rīcībai.

Aicinām ikvienu piemiņas brīžu dalībnieku būt atbildīgam un neprovocēt citus, kā arī pasākumos neizmantot komunistisko un nacistisko simboliku.

Aicinot par kopīgu dienu Otrā pasaules kara upuru atcerei izvēlēties 8. maiju, mēs respektējam kara veterānu vēlmi savus kritušos biedrus atsevišķi pieminēt arī 16. martā un 9. maijā.

Stiprināsim mieru Latvijā ar svētsvinīgiem Otrajā pasaules karā kritušo karavīru piemiņas brīžiem – neatkarīgi no tā, kur, kad un kurā pusē viņi cīnījušies un kur un kad viņus tagad Latvijā pieminam. 

Trešdien, 7.jūnijā
09:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde