Sabiedrības saliedētības komisijas deputātu ēnas: sabiedrības uzticēšanos politiķiem jāveicina, skolās mācot par sabiedriski politiskām norisēm

(11.02.2015.)

Lai veicinātu sabiedrības uzticēšanos politiķiem, skolās vairāk ir jāmāca par sabiedriski politiskām norisēm. To trešdien, 11.februārī, Ēnu dienā Saeimā uzsvēra Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas deputātu ēnas, kas pie diskusiju galda sēdās parlamentāriešu vietās.

Sabiedrības izpratne par sabiedriski politiskajām norisēm aktīvāk ir jāveicina arī ar mediju starpniecību, turklāt, politiķiem ar vēlētājiem aktīvāk jātiekas neformālās sanāksmēs, tādējādi veicinot sabiedrības uzticēšanos, komisijas sēdē uzsvēra skolēni.

Ēnu darba kārtībā bija arī repatriācijas, diasporas un imigrācijas jautājumi. Diskutējot par to, vai Latvijai ir jāveicina imigrācija, proti, ārzemnieku ieceļošana Latvijā, lai mūsu valstī apmestos uz pastāvīgu dzīvi, daļa jauniešu pauda striktu pārliecību, ka to neatbalsta, vēršot uzmanību uz divvalodības veicināšanas un sociālās nedrošības riskiem. Savukārt citi jaunieši akcentēja, ka jāpievērš uzmanība jautājumam, vai ieceļotāji būs lojāli Latvijas valstij.

Skolēni arī uzsvēra, ka ir jāveicina diasporas latviešu atgriešanās uz dzīvi Latvijā, kas tostarp varētu pozitīvi ietekmēt demogrāfisko situāciju.

„Deputātu ēnas komisijas sēdes sākumā aktīvi iesaistījās cīņā par amatiem. Tā bija iespēja politiķiem uz sevi paraudzīties no malas,” sēdes noslēgumā pauda Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis, paužot cerību, ka skolēni šo sēdi uztvēra kā parodiju. Vienlaikus komisijas priekšsēdētājs sacīja, ka skolēnu diskusija bija vērtīga un deputātiem būs, ko apdomāt.

Ēnu dienā par Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētāju no deputātu ēnu vidus tika ievēlēts Emīls Gulbis no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas, priekšsēdētāja biedra amatā ēnas ievēlēja Edvardu Miltiņu no Rīgas Angļu ģimnāzijas, savukārt par komisijas sekretāri ēnas ievēlēja Elīnu Elizabeti Baranovsku no Smiltenes Centra vidusskolas.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 4.oktobrī
08:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Jāņa Reira tikšanās ar Vācijas Stabilitātes padomes Neatkarīgās konsultatīvās padomes priekšsēdētāju Thiess Büttner
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde