Latvijas parlamentārieši Briselē vadīs diskusijas par ES ekonomikas izaicinājumiem

(03.02.2015.)

Saeima kā Eiropas Savienības (ES) prezidējošās valsts parlaments sadarbībā ar Eiropas Parlamentu (EP) trešdien, 4.februārī, Briselē organizē konferenci, kas veltīta Eiropas ekonomiskās pārvaldības un monetārās savienības aktualitātēm un izaicinājumiem.

Parlamentārā konference par Līgumu par stabilitāti, koordināciju un pārvaldību ekonomiskajā un monetārajā savienībā jau ceturto reizi pulcēs ES dalībvalstu parlamentu un EP deputātus, kā arī ES augstākās amatpersonas.

Augsta līmeņa konferenci atklās un tās pirmo sesiju līdzvadīs EP priekšsēdētājs Martins Šulcs (Martin Schulz) un Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Šajā sesijā ES politiķi spriedīs, kā rīkoties turpmāk, lai stimulētu publiskos un privātos ieguldījumus Eiropas izaugsmē un darbavietu radīšanā. 

Konferences otrā sesija veltīta fiskālās konsolidācijas un strukturālo reformu īstenošanas praksei. Šo diskusiju līdzvadīs EP Ekonomikas un monetārās komitejas priekšsēdētājs Roberto Gvaltjēri (RobertoGualtieri) un Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Kārlis Šadurskis. Šajā sesijā klātesošos uzrunās arī Latvijas finanšu ministrs Jānis Reirs. 

Parlamentāriešu sanāksmes noslēdzošā darba sesija būs veltīta ekonomiskās un monetārās savienības sociālās dimensijas stiprināšanai. To kopīgi moderēs EP Nodarbinātības un sociālo lietu komitejas priekšsēdētāja vietniece Marita Ulvskoga (Marita Ulvskog) un Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča. Šajā diskusijas sadaļā parlamentāriešus uzrunās arī Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis. 

Parlamentārā konference ir viens no Eiropas Parlamentu nedēļas pasākumiem, kas šonedēļ plānoti Briselē. Vienlaikus tas ir viens no sešiem Saeimas rīkotajiem pasākumiem Latvijas prezidentūras ES Padomē ietvaros.

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 25.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde