NATO PA Latvijas delegācijas vadītājs ieguvis tiesības piedalīties visās organizācijas vadības sēdēs

(28.11.2014.)

NATO Parlamentārās Asamblejas (PA) Latvijas delegācijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš, piedaloties NATO PA rudens sesijā Nīderlandes pilsētā Hāgā, uz laiku tika ievēlēts par šīs starpparlamentārās organizācijas viceprezidentu un līdz ar amata pilnvaru termiņa beigām ir kļuvis par bijušo NATO PA viceprezidentu, tādējādi iegūstot tiesības piedalīties visās šīs konsultatīvās organizācijas vadības sēdēs. Šī ir pirmā reize NATO PA vēsturē, kad Latvijas delegācijas pārstāvis ieņēmis tik augstu amatu.

NATO PA Latvijas delegācijas pārstāvji saglabās savus līdzšinējos amatus NATO PA komitejās – O.Ē.Kalniņš turpinās pildīt Politiskās komitejas galvenā ziņotāja pienākumus, savukārt NATO PA Latvijas delegācijas pastāvīgais pārstāvis Ivans Klementjevs arī turpmāk būs Ekonomikas un drošības komitejas priekšsēdētāja vietnieks.

NATO PA plenārsēdē klātesošos uzrunāja NATO ģenerālsekretārs Jens Stoltenbergs (Jeans Stoltenberg). Rudens sesijas darbs notika piecās komitejās. NATO PA Latvijas delegācijas vadītājs Politiskajā komitejā prezentēja ziņojumus par pieaugošo drošības dinamiku pie NATO dienvidaustrumu robežas, kā arī par atkārtoto aicinājumu sabiedroto rīcībai, lai stabilizētu situāciju Tuvajos Austrumos.

NATO PA rudens sesija Hāgā notika no 21. līdz 24.novembrim. Saeimu tajā pārstāvēja NATO PA Latvijas delegācijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš, pastāvīgie pārstāvji Raimonds Bergmanis un Ivans Klementjevs, kā arī pastāvīgā pārstāvja aizstājējs Aleksandrs Kiršteins.

NATO Parlamentārā Asambleja ir 1955.gadā dibināta konsultatīva starpparlamentāra organizācija, kas apvieno Ziemeļatlantijas līguma organizācijas valstu parlamentāriešus. NATO PA ir kā tilts starp NATO un tās dalībvalstu likumdevējiem, kas palīdz uzturēt parlamentu un sabiedrības atbalstu alianses politikai.

2010.gadā NATO PA pavasara sesija notika Rīgā.

 


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
17:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces attālināta uzruna starptautiskā ceremonijā pieminot Krimas tatāru deportāciju