Parlamentārās izmeklēšanas komisiju saistībā ar bankas „Citadele” pārdošanu vadīs Gunārs Kūtris

(27.11.2014.)

Par parlamentārās izmeklēšanas komisijas saistībā ar bankas „Citadele” pārdošanu priekšsēdētāju ceturtdien, 27.novembrī, ievēlēts deputāts Gunārs Kūtris (NSL).

Par komisijas priekšsēdētāja biedru deputāti šodien ievēlēja Jāni Trupovnieku (ZZS), bet par sekretāru – Imantu Parādnieku (VL-TB/LNNK).

Saeimas sēdē deputāti šodien apstiprināja sastāvu parlamentārās izmeklēšanas komisijai „Par valstij piederošo 75% bankas “Citadele” akciju pārdošanas procesa virzību, pārdošanas cenas un tālākpārdošanas aizlieguma termiņa noteikšanas kritērijiem, akciju pārdošanas līgumā ietvertajiem noteikumiem, izdevumiem pārdošanas konsultantiem un sabiedrisko attiecību pakalpojumiem pārdošanas procesā”.

Komisijā strādās arī deputāti Inga Bite (LRA), Mārtiņš Bondars (LRA), Kārlis Krēsliņš (VL-TB/LNNK), Igors Pimenovs (SASKAŅA), Edgars Putra (ZZS), Romualds Ražuks (VIENOTĪBA), Kārlis Šadurskis (VIENOTĪBA) un Silvija Šimfa (NSL).

Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisija par bankas „Citadele” pārdošanu izveidota 13.novembrī pēc 34 deputātu pieprasījuma un tā izveidota uz divpadsmit mēnešiem.

Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli parlamentārās izmeklēšanas komisijai ir tiesības atbilstoši tam noteiktajam uzdevumam uzaicināt un uzklausīt jebkuru personu, tajā skaitā arī privātpersonu, un, ja nepieciešams, pieaicinot lietpratējus, izdarīt revīzijas valdības, pašvaldību un privātajās iestādēs un uzņēmumos, ja privātās iestādes un uzņēmumi tieši vai netieši saņem valsts pabalstus, kredītus vai pasūtījumus vai piedalās valsts vai pašvaldību īpašuma privatizācijā.

Satversme noteic, ka Saeimai jāieceļ noteiktiem gadījumiem parlamentāriskas izmeklēšanas komisijas, ja to pieprasa ne mazāk kā viena trešā daļa Saeimas locekļu.

 

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 7.jūnijā
09:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde