Valsts pārvaldes komisija atbalsta komercdarbības ierobežojumus NEPLP locekļiem

(22.10.2014.)

Komercdarbības ierobežojumi tiks noteikti arī Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļiem. To paredz Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā trešdien, 22.oktobrī, izskatīšanai galīgajā lasījumā Saeimā atbalstītie grozījumi likumā „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”.

Grozījumi noteic, ka NEPLP locekļi turpmāk publiskos iepirkumos drīkstēs piedalīties tikai atklātā konkursā. Tāpat paredzēts, ka padomes locekļi, kā arī viņu radinieki nedrīkstēs saņemt pasūtījumus no sabiedriskajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem vai plašsaziņas līdzekļiem, kas īsteno sabiedrisko pasūtījumu.

Izmaiņas likumā rosinātas, lai nepieļautu interešu konflikta situācijas padomes amatpersonu darbībā, jo līdzšinējais regulējums NEPLP locekļiem un viņu radiniekiem neliedza saņemt pasūtījumus no sabiedriskajiem medijiem, kas ir padomes pārraudzībā. Paredzēts, ka ierobežojumi neattieksies uz darījumiem, kas noslēgti līdz šī gada 31.decembrim.

Tāpat grozījumi interešu konflikta novēršanas likumā paredz, ka aizliegums piedalīties publiskos iepirkumos un gūt no tiem labumus attieksies arī uz Valsts prezidentu, Saeimas deputātiem, Ministru prezidentu, Ministru prezidenta biedru, ministriem un īpašu uzdevumu ministriem.

Ar grozījumiem valsts amatpersonu interešu konflikta novēršanas likuma normas tiek saskaņotas ar Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumu, kā arī veiktas citas izmaiņas, ņemot vērā Eiropas Padomes pretkorupcijas starpvalstu grupas (GRECO) rekomendācijas.

Plānots, ka Saeima galīgajā lasījumā grozījumus likumā „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” skatīs 30.oktobrī un tie stāsies spēkā nākamā gada 1.janvārī, informē Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 7.jūnijā
09:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde