Saeima pieņem likumu par ES fondu mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” programmu vadību šajā plānošanas periodā

(04.09.2014.)

Saeima ceturtdien, 4.septembrī, galīgajā lasījumā pieņēma Eiropas Strukturālo un investīciju fondu mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” programmu vadības likumu.

 Likums pieņemts, lai nodrošinātu efektīvu, caurskatāmu un pareizas finanšu vadības principiem atbilstošu Eiropas Savienības Strukturālo un investīciju fondu mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” programmu vadību, ko īsteno ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu.

 Likums attiecas uz 2014.-2020.gada plānošanas periodu un nosaka programmas, kurās var piedalīties Latvijā reģistrēti programmas finansējuma saņēmēji.

Likums nosaka programmas vadības institucionālo struktūru, vadībā iesaistīto institūciju un finansējuma saņēmēja tiesības un pienākumus, kā arī uzraudzības un neatbilstoši veikto izdevumu atgūšanas kārtību. Tāpat likums nosaka uzraudzības komitejas lēmuma apstrīdēšanas un pārsūdzēšanas, ka arī ar projekta īstenošanu saistīto strīdu risināšanas kārtību. 

Ņemot vērā panākto vienošanos par Latvijas un Lietuvas pārrobežu sadarbības programmu, vadošā un revīzijas iestāde Latvijā noteikta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

Tāpat kā līdz šim atbildīgajai iestādei būs jāizveido nacionālā apakškomiteja, tajā iekļaujot pa vienam pārstāvim no ministrijām, Pārresoru koordinācijas centra, plānošanas reģioniem, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas, Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras.

Galīgajā lasījumā likums papildināts ar pantu, kas nosaka, ka projektu iesniegumu lietas ir ierobežotas pieejamības informācija līdz brīdim, kad būs stājies spēkā lēmums par to apstiprināšanu, apstiprināšanu ar nosacījumu vai noraidīšanu.

Ekonomikas ministrijas informācija liecina, ka 2014.-2020.gada plānošanas periodā Eiropas teritoriālās sadarbības programmu mērķim piešķirtais finansējums Latvijai no Eiropas Komisijas paredzēts 93,6 miljonu eiro apmērā, savukārt ar ERAF atbalstu īstenojamo programmu kopējais pieejamais finansējums projektiem Latvijā plānots ap 560 miljoniem eiro.

Eiropas Strukturālo un investīciju fondu mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” programmu vadības likums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

 

Saeimas Preses dienests

 

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
17:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces attālināta uzruna starptautiskā ceremonijā pieminot Krimas tatāru deportāciju