Pašvaldībām domes sēžu norises audioieraksts būs jāveic no nākamā gada 1.jūlija

(19.06.2014.)

Saeima ceturtdien, 19.jūnijā, grozīja likumu „Par pašvaldībām”, līdz 2015.gada 1.jūlijam pagarinot termiņu, no kura pašvaldībām obligāti jānodrošina domes sēžu ierakstīšana audioformātā. Līdz šim bija noteikts, ka audioierakstīšana un ieraksta ievietošana pašvaldības mājaslapā jānodrošina no šī gada 1.jūlija.

 Termiņš pagarināts, jo daudzas pašvaldības nav spējušas rast nepieciešamo finansējumu audioieraksta tehniskajam nodrošinājumam, lai veiktu audioierakstu apstrādi un rediģēšanu saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzības prasībām, nodrošinātu translācijas aprīkojuma uzstādīšanu un tā darbību, kā arī sagatavotu audioierakstus publicēšanai pašvaldības mājaslapā. Tāpat pašvaldībām problēmas sagādā mājaslapas audio moduļa izveidošana un failu uzglabāšana, teikts likumprojekta anotācijā.

 Grozot pašvaldību likumu un pagarinot audioierakstu ieviešanas termiņu, plānots, ka pašvaldības spēs rast nepieciešamo finansējumu audioierakstu tehniskā aprīkojuma iegādei, kā arī varēs iepazīties ar citu pašvaldību pieredzi, kas jau būs ieviesušas domes sēžu audioierakstīšanu.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji komisijas deputātiem apliecināja, ka, konsultējoties ar Datu valsts inspekciju, sagatavos vadlīnijas pašvaldībām, kā nodrošināt fizisko personu datu aizsardzības prasību ievērošanu, cik ilgi ieraksti glabājami un citus ieteikumus.

Saeima noteica, ka grozījumi pašvaldību likumā stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

 

Saeimas Preses dienests

 

Sestdien, 3.jūnijā