Saeimas komisija: pašvaldībām domes sēžu norises audioieraksts būs jāveic no nākamā gada 1.jūlija

(17.06.2014.)

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija otrdien, 17.jūnijā, nolēma virzīt izskatīšanai Saeimā grozījumus likumā „Par pašvaldībām”, kas paredz līdz 2015.gada 1.jūlijam pagarināt termiņu, no kura pašvaldībām obligāti jānodrošina domes sēžu ierakstīšana audioformātā. Patlaban noteikts, ka domes sēdes audioierakstīšana un ieraksta ievietošana pašvaldības mājaslapā jānodrošina, sākot ar šī gada 1.jūliju.

 Termiņu rosināts pagarināt, jo daudzas pašvaldības nav spējušas rast nepieciešamo finansējumu audioieraksta tehniskajam nodrošinājumam, lai veiktu audioierakstu apstrādi un rediģēšanu saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzības prasībām, nodrošinātu translācijas aprīkojuma uzstādīšanu un nodrošinātu tā darbību, kā arī sagatavotu audioierakstus publicēšanai pašvaldības mājaslapā. Tāpat pašvaldībām problēmas sagādā mājaslapas audio moduļa izveidošana un failu uzglabāšana, teikts likumprojekta anotācijā.

 Grozot pašvaldību likumu un pagarinot audioierakstu ieviešanas termiņu, plānots, ka pašvaldības spēs rast nepieciešamo finansējumu audioierakstu tehniskā aprīkojuma iegādei, kā arī iepazīties ar citu pašvaldību pieredzi, kas jau būs ieviesušas domes sēžu audioierakstīšanu.

Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji šodienas komisijas sēdē apliecināja, ka, konsultējoties ar Datu valsts inspekciju, sagatavos vadlīnijas pašvaldībām, kā nodrošināt fizisko personu datu aizsardzības prasību ievērošanu, cik ilgi ieraksti glabājami un citus ieteikumus.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija lūgs Saeimu grozījumus pašvaldību likumā iekļaut Saeimas 19.jūnija sēdē, atzīt tos par steidzamiem un lemt par to pieņemšanu gan pirmajā, gan arī otrajā galīgajā lasījumā, informē komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs.

 

Saeimas Preses dienests

 

Trešdien, 4.oktobrī
08:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Jāņa Reira tikšanās ar Vācijas Stabilitātes padomes Neatkarīgās konsultatīvās padomes priekšsēdētāju Thiess Büttner
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde