19.maijā notiks Saeimas un NVO forums

(19.05.2014.)

Pirmdien, 19.maijā, Saeimas namā notiks Saeimas un nevalstisko organizāciju (NVO) forums „Iesaistīšanās. Ilgtspēja. Inovācijas”.

Pasākumu atklās Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, kā arī sabiedriskās politikas centra „Providus” direktore Dace Akule.

Saeimas un NVO foruma darbs tiks organizēts trīs paralēlās darba sesijās. Pirmo sesiju paredzēts veltīt NVO darbībai un pilsoniskajam dialogam vietējā un Eiropas līmenī, un to vadīs Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs un Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Zanda Kalniņa-Lukaševica, bet līdzvadīs – Eiropas Latviešu apvienības priekšsēdētājs Aldis Austers un Eiropas Kustības Latvijā prezidents, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komisijas loceklis Andris Gobiņš.

Foruma pirmajā darba sesijā plānots apspriest Latvijas spēcīgās un vājās puses sabiedrības līdzdalībā, pārrunāt Eiropas Savienības un tās dalībvalstu labo praksi, veidojot un atbalstot pilsonisko dialogu, tostarp Latvijas prezidentūras Eiropas Savienībā kontekstā, kā arī apspriest iespējamās izmaiņas tiesiskajā regulējumā, lai veicinātu pilsonisko dialogu Latvijā.

Otrajā sesijā tiks pārrunāti jautājumi, kas saistīti ar pašorganizēšanos kā kopienas attīstības virzītājspēku, un šo sesiju vadīs Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Jānis Ozoliņš un Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisijas priekšsēdētāja Dana Reizniece-Ozola, bet līdzvadīs – biedrības „Latvijas Lauku forums” līdzdalības eksperts Āris Ādlers.

Trešo darba sesiju plānots veltīt NVO līdzdarbībai sociālo pārmaiņu virzībā, tostarp sociālajai uzņēmējdarbībai, deinstitucionalizācijas politikai un NVO līdzdalības iespējām. Šo sesiju vadīs Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča, bet līdzvadīs – biedrības „Latvijas Samariešu apvienība” direktors Andris Bērziņš.

Apkopojot foruma pirmajā daļā gūtās atziņas, pēcpusdienā plānots uzklausīt darba sesiju ziņojumus. 

Kopš parlaments 2006.gadā pieņēma deklarāciju, kurā noteikti Saeimas un NVO sadarbības principi un veicamie uzdevumi sadarbības pilnveidošanai, forums kļuvis par ikgadēju tradīciju. Šis būs jau astotais Saeimas un NVO forums.

Saeimas un NVO forums pirmdien, 19.maijā, darbu sāks pulksten 9.30, un tā darbam varēs sekot līdzi Saeimas mājaslapā www.saeima.lv.

Foruma programma pieejama http://ej.uz/zb13 

 

Saeimas Preses dienests

Svētdien, 29.maijā