Saliedētības komisija: ir jārada iniciatīva ar mērķi uzlabot latviešu valodas, literatūras un vēstures apguvi mazākumtautību skolās

(13.05.2014.)

Lai diskutētu par Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijas priekšlikumu radīt iniciatīvu būtiskai latviešu valodas, literatūras un vēstures mācību procesa uzlabošanai mazākumtautību skolās, trešdien, 14.maijā, komisija uz sēdi aicinājusi Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputātus, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas, nevalstisko organizāciju un mazākumtautību skolu skolotāju pārstāvjus.

„Ja skolotājs ir aizraujoša un cienīta personība skolēnu acīs, tad jaunieši ar interesi un cieņu izturēsies pret Latvijas valsti, kultūru un vēsturi, pret latvisko. Ar to esmu sastapies cilvēku atmiņās no pirmskara Latvijas laikiem. To dzirdu arī šodien. Šīs sēdes mērķis ir mudināt gan valsti, gan nevalstiskās organizācijas, gan visu sabiedrību rīkoties, lai vēstures, latviešu valodas un literatūras mācīšanu mazākumtautību skolās bagātinātu ar iedvesmojošām skolotāju personībām,” pirms rītdien gaidāmās sēdes uzsver komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis.

Kāda patlaban ir latviešu valodas, literatūras un vēstures mācīšanas situācija mazākumtautību skolās, cik sagatavoti ir skolotāji šim darbam, kādi ir nepieciešamie un iespējamie uzlabojumi latviešu valodas, literatūras un vēstures apguvē un kādi mācību materiāli tiek izmantoti vēstures apgūšanā mazākumtautību skolās – šie un citi jautājumi būs deputātu uzmanības centrā komisijas sēdē.

Komisijas sēde notiks trešdien, 14.maijā, plkst.12.00 Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēžu zālē, Jēkaba ielā 16, 407.telpā.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 4.oktobrī
08:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Jāņa Reira tikšanās ar Vācijas Stabilitātes padomes Neatkarīgās konsultatīvās padomes priekšsēdētāju Thiess Büttner
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde