Saeimā diskutēs par Saeimas vēlēšanu likuma piemērotību mūsdienu situācijai

(07.05.2014.)

Pirmdien, 12.maijā, Saeimas namā notiks diskusija „Cik piemērots ir Saeimas vēlēšanu likums mūsdienu situācijai?”, ko organizē Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija.

 „Diskusija par Saeimas vēlēšanu likumu iecerēta, lai identificētu tos jautājumus, kas rada problēmas, diskutētu par tiem un iezīmētu iespējamos risinājumus,” pauž Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētāja biedrs Valdis Liepiņš.

 Viena no diskusijas tēmām ir par derīgiem personu apliecinošiem dokumentiem vēlēšanās. „Likums nosaka, ka vienīgais atļautais dokuments personas apliecināšanai Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņa pase, savukārt Eiropas Parlamenta un pašvaldību vēlēšanās var piedalīties arī ar personas apliecību. Šī atšķirīgā situācija ir jārisina, ņemot vērā, ka tie vēlētāji, kuriem ir tikai personas apliecības, nevar piedalīties parlamenta vēlēšanās,” akcentē V.Liepiņš.

Diskusijā plānots arī apspriest patlaban noteikto, ka ārvalstīs dzīvojošie vēlētāji var balsot tikai par Rīgas vēlēšanu apgabala deputātu kandidātu sarakstiem, kā arī runāt par iespēju piecu vēlēšanu apgabalu vietā veidot 13.

Saeimas vēlēšanu likumam veltīto diskusiju atklās Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētāja biedrs Valdis Liepiņš, un tajā aicināti piedalīties profesors Juris Borzovs, profesors Aivars Endziņš, pētījumu centra „SKDS” vadītājs Arnis Kaktiņš, zvērināts advokāts Linards Muciņš, politologs Veiko Spolītis un zvērināta advokāte Viola Supe.

Interesenti dalībai diskusijā aicināti pieteikties līdz 9.maijam, zvanot pa tālruni 67087267 vai rakstot uz e-pastu pasvaldibas.komisija@saeima.lv

Diskusija „Cik piemērots ir Saeimas vēlēšanu likums mūsdienu situācijai?” pirmdien, 12.maijā, notiks Saeimas nama Sarkanajā zālē, Jēkaba ielā 11, un tā sāksies pulksten 9.30.

Diskusijas darba kārtība pieejama: https://www.saeima.lv/prese/120514.pdf, un tai tiešraidē varēs sekot Saeimas mājaslapā www.saeima.lv.  

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 7.jūnijā
09:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde