Izglītības, kultūras un zinātnes komisija meklēs risinājumus pedagogu atalgojuma nodrošināšanai

(06.05.2014.)

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija uz otrdienas, 6.maija sēdi aicinājusi atbildīgo institūciju pārstāvjus, lai diskutētu par risinājumiem pedagogu atalgojuma nodrošināšanā un nepieciešamajām reformām, lai skolotāju ieguldītais darbs tiktu adekvāti novērtēts.

Martā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) uzsākusi darbu pie jauna pedagogu darba samaksas modeļa un darba samaksas paaugstināšanas grafika izveides. Vienlaikus, lai šogad nodrošinātu pedagogiem darba samaksu, ministrijas budžetā trūkst 2,5 miljonu eiro. Līdz šim vienošanās ar Finanšu ministriju par papildu finansējuma piešķiršanu nav panākta, situāciju raksturo komisijas priekšsēdētāja Dana Reizniece–Ozola.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība nolēmusi 12.maijā rīkot protesta akciju, kurā plānojuši piedalīties aptuveni pieci tūkstoši izglītības un zinātnes darbinieku, iestājoties par papildu valsts finansējumu efektīvām pārmaiņām izglītībā un zinātnē, informē komisijas vadītāja.

Lai meklētu risinājumus aktuālajai situācijai, uz komisijas sēdi aicināti Izglītības un zinātnes ministrijas, Finanšu ministrijas, Kultūras ministrijas, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības un Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas pārstāvji. 

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde notiks otrdien, 6.maijā, plkst. 10.00 Jēkaba ielā 16, 407.telpā. 

Ceturtdien, 5.oktobrī
08:30  Saeimas Prezidija sēde
08:55  Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Turcijas parlamentu darba sanāksme- grupas vadītāja vietnieka vēlēšanas
09:00  Saeimas 2023. gada 5. oktobra kārtējā sēde
10:30   Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Moldovas parlamentu darba sanāksme – grupas vadītāja vēlēšanas
10:30  Nacionālās drošības komisijas sēde
10:35  Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Kazahstānas parlamentu darba sanāksme – grupas vadītāja vēlēšanas
12:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Riharda Kola un komisijas deputātu tikšanās ar Palestīnas Valsts ārlietu minisitra vietnieci Amal Jadou