Saeimas deputāti un darbinieki ikgadējā pavasara talkā sakops Jāņa Čakstes dzimtas māju apkārtni

(30.04.2014.)

Saeimas deputāti un darbinieki trešdien, 30.aprīlī, tradicionāli piedalīsies pavasara talkā „Dāvana Latvijai”, lai, godinot Satversmes sapulces prezidenta un pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes piemiņu, sakoptu viņa dzimtas māju „Auči” apkārtni.

Šāgada talkā piedalīsies gan Saeimas deputāti, gan darbinieki, gan arī 4.Jauniešu Saeimas deputāti. Iecerēts kopīgi sakopt bijušā prezidenta dzimtas māju pagalmu, parku un tuvējo apkārtni, kā arī J.Čakstes un viņa tēva stādīto augļu dārzu un liepu aleju.

Pavasara talka ir ikgadēja Saeimas tradīcija, kas ir simboliska dāvana Latvijai, atzīmējot mūsu valsts neatkarības atjaunošanas gadadienu. Šo tradīciju iedibināja bijušais Saeimas priekšsēdētājs Indulis Emsis. Pēc viņa iniciatīvas 2007. un 2008.gada pavasarī Saeimas deputāti un darbinieki atjaunoja rudens vētrās izpostīto Jūrmalas kāpu aizsargjoslu.

2009.gada talkā ar ātri augošām apsēm tika apstādīti vairāk nekā divi hektāri zemes, bet gadu vēlāk netālu no Engures tika iestādīts jauns priežu mežs. Savukārt aizpērn un pērn Saeimas deputāti un darbinieki sakopa Jāņa Čakstes dzimtas māju apkārtni.

Talka J.Čakstes dzimtas mājās „Auči” Ozolnieku novada Sidrabenes pagastā trešdien, 30.aprīlī, sāksies plkst.12.00.

Mediju ievērībai:
Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, kuri vēlas atspoguļot talkas norisi, lūdzam līdz 29.aprīļa plkst.16.00 sazināties ar Preses dienestu, zvanot 67087266 vai rakstot uz e-pastu prese@saeima.lv. 


Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 5.jūnijā
14:15  Saeimas Prezidija sēde
14:30  Saeimas Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas deputātu tikšanās ar Kosovas Republikas Ārlietu ministrijas pārstāvjiem