Baltijas Asamblejas Prezidijs pievienojas Baltijas valstu parlamentu, prezidentu un parlamentu priekšsēdētāju pieņemtajiem paziņojumiem par situāciju Ukrainā

(07.03.2014.)

Baltijas Asamblejas (BA) Prezidijs pieņēmis paziņojumu, pilnībā pievienojoties Baltijas valstu parlamentu, prezidentu un parlamentu priekšsēdētāju pieņemtajiem paziņojumiem attiecībā uz situāciju Ukrainā, teikts BA Prezidija paziņojumā.

 Baltijas Asamblejas Prezidijs savā paziņojumā, nosodot jebkādu Ukrainas suverenitātes un teritoriālās vienotības apdraudējumu un centienus šķelt Ukrainas sabiedrību, pauž bažas par agresiju un provokācijām, ko Krievijas Federācija īsteno citas suverēnas valsts teritorijā.

Norādot, ka nesenā pret Ukrainu vērstā Krievijas Federācijas rīcība nopietni apdraud ne tikai miermīlīgu un demokrātisku reģiona attīstību, bet arī drošību un stabilitāti pasaulē, un ka Krievijas uzbrukums Ukrainai, kas īstenots, aizbildinoties ar nepieciešamību aizsargāt Ukrainā dzīvojošos tautiešus, ir nepieņemams un pārtraucams, BA Prezidijs aicina starptautisko sabiedrību rīkoties apņēmīgi un saskaņoti, lai pārtrauktu Krievijas Federācijas militāro agresiju, kā arī novērstu līdzīgu rīcību nākotnē.

BA Prezidijs paziņojumā apliecina Ukrainai mūsu valstu savstarpējo draudzību un pauž nemainīgu atbalstu Ukraiņu tautas centieniem aizsargāt savas valsts suverenitāti un atjaunot tās ekonomisko un politisko stabilitāti.

Savā paziņojumā BA prezidijs mudina Krievijas Federāciju nekavējoties pārtraukt pret Ukrainu vērsto agresiju, bet starptautisko sabiedrību aicina rīkoties, lai atjaunotu starptautisko mieru un drošību, kā arī izvērtēt iespējas sniegt ekonomisku un politisku atbalstu Ukrainai.

Paziņojums pieņemts 2014.gada 6.martā. 

Baltijas Asamblejas Prezidija paziņojums par situāciju Ukrainā

 

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 1.jūnijā
08:45  Saeimas 2023.gada 1.jūnija ārkārtas sēde
09:00  Saeimas 2023.gada 1.jūnija kārtējā sēde
12:30  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Administratīvi teritoriālās reformas rezultātu izvērtēšanas apakškomisijas sēde
12:30  Pieprasījumu komisijas sēde
12:35  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Polijas Republikas ārlietu ministra vietnieku, Valsts sekretāru Arkadiusz Mularczyk
17:00  2023.gada 1.jūnija atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem