Saeimā notiks pirmā svinīgā solījuma došanas ceremonija Latvijas pilsonības pretendentiem

(20.02.2014.)

Piektdien, 21.februārī, Saeimas namā notiks pirmā svinīgā ceremonija, kurā solījumu par uzticību Latvijas Republikai dos 30 Latvijas pilsonības pretendenti.

Pirmo svinīgā solījuma došanas ceremoniju atklās Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) priekšnieks Vilnis Jēkabsons. Apsveikuma vārdus Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijas vārdā teiks komisijas priekšsēdētāja biedrs Valdis Liepiņš.

Aizvadītā gada 1.oktobrī stājās spēkā grozījumi Pilsonības likumā, kas noteic, ka personas, kuras uzņem Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā, solījumu par uzticību Latvijas Republikai dod un paraksta svinīgā ceremonijā.

Ar solījuma došanu un parakstīšanu noslēgsies Latvijas pilsonības pretendentu naturalizācijas iesnieguma izskatīšanas process PMLP. Pēc ceremonijas Ministru kabinets izdos rīkojumu par personu uzņemšanu Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā.


Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 19.maijā
09:00  Saeimas kārtējā sēde
12:00  Asinsdonoru diena pie Saeimas nama
12:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Ineses Lībiņas-Egneres attālināta tikšanās ar Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga viceprezidenti Yvonne Magwas
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem