Semināra „Koordinēta stratēģija efektīvākai ar PVN saistītas krāpšanas apkarošanai Eiropas Savienībā” materiāli

(27.09.2013.)

Piektdien, 27.septembrī, Saeimā notika Baltijas Asamblejas (BA) un Beniluksa parlamenta rīkots seminārs, kurā Baltijas un Beniluksa valstu parlamentu deputāti, kā arī augsta līmeņa ierēdņi un eksperti diskutēja par koordinētu stratēģiju efektīvākai ar pievienotās vērtības nodokļa (PVN) saistītu krāpšanu Eiropas Savienībā (ES) apkarošanai.

Semināru atklāja BA prezidents Raimonds Vējonis. Klātesošos uzrunāja arī Eiropas Komisijas Nodokļu politikas un muitas savienības ģenerāldirektorāta ģenerāldirektors Heincs Cureks (Heinz Zourek) un ES dalībvalstu sadarbības tīkla Eurofisc bijušais prezidents Janiks Ulo (Yannic Hulot).

Semināra ietvaros, diskutējot par riska vadības īstermiņa un ilgtermiņa uzlabojumiem un sadarbību ar PVN saistītas krāpšanas apkarošanā, tika izvērstas debates arī par daudzpusēju agrīnās brīdināšanas sistēmas ieviešanu, iespējām novērst ļaunprātīgu PVN sistēmas izmantošanu un ar PVN saistītas karuseļveida krāpšanas agrīnās identificēšanas rīkiem.

Tiks semināra dalībnieki diskutēja par iespējām uzlabot administratīvo sadarbību, jauno tehnoloģiju un digitālo rīku efektīvāku izmantošanu, kā arī apsprieda labākās stratēģijas cīņai ar PVN saistītām krāpšanām.

Klātesošos uzrunāja arī Latvijas Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu kontroles pārvaldes Nodokļu kontroles darba plānošanas un analīzes daļas Riska analīzes metodikas nodaļas galvenā nodokļu inspektore Irina Andrejeva, Igaunijas Nodokļu un muitas pārvaldes ģenerāldirektora vietnieks Egons Vērmē (Egon Veermäe), Lietuvas parlamenta Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājs Broņus Bradausks (Bronius Bradauskas), kā arī Lietuvas Valsts nodokļu inspekcijas Kontroles departamenta direktora vietniece Egle Ramanauskiene (Eglė Ramanauskienė).

Seminārā tika aicināti piedalīties Baltijas un Beniluksa valstu parlamentu deputāti, Eiropas Komisijas, Baltijas Ministru padomes un GUAM (Gruzijas, Ukrainas, Azerbaidžānas un Moldovas) Parlamentārās Asamblejas pārstāvji, kā arī pārstāvji no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas nodokļu pārvaldes institūcijām.

Semināru organizēja Baltijas Asambleja un Beniluksa parlaments.


Semināra materiāli:

"Use of risks analysis for detection and prevention of VAT fraud cases (Latvian approach)" - Latvijas Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu kontroles pārvaldes Nodokļu kontroles darba plānošanas un analīzes daļas Riska analīzes metodikas nodaļas galvenās nodokļu inspektores Irinas Andrejevas prezentācija angļu valodā.

"VAT Fraud" - ES dalībvalstu sadarbības tīkla Eurofisc bijušā prezidenta Janika Ulo (Yannic Hulot) prezentācija angļu valodā.

 "Fight with VAT fraud -  Estonian Experience" - Igaunijas Nodokļu un muitas pārvaldes ģenerāldirektora vietnieka EgonaVērmē (Egon Veermäe) prezentācija angļu valodā.

"Coordinated strategy to improve fight against VAT fraud in Lithuania" - Lietuvas Valsts nodokļu inspekcijas Kontroles departamenta direktora vietnieces Egles Ramanauskienes (Eglė Ramanauskienė) prezentācija angļu valodā.

Piektdien, 1.martā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde