Ojārs Ēriks Kalniņš ar Gruzijas vēstnieku pārrunā situāciju Dienvidosetijas pierobežā

(27.09.2013.)

Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš ceturtdien, 26.septembrī, Saeimā tikās ar Gruzijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Teimurazu Džandžaliju (Teimuraz Janjalia). Tikšanās laikā pārrunāts notiekošais Dienvidosetijas un Krievijas Federācijas pierobežas teritorijā.

„Ārlietu komisijas vārdā vēlos paust stingru atbalstu Gruzijas teritoriālajai integritātei, un apliecinu – komisija turpinās sekot līdzi notiekošajam,” uzsvēra O.Ē.Kalniņš, apliecinot, ka Gruzija kā Austrumu partnerības valsts ir viena no Latvijas ārpolitikas prioritātēm. Komisijas priekšsēdētājs sarunā ar Gruzijas vēstnieku pauda bažas, ka šajā situācijā tiek iets konflikta saasināšanas, nevis risinājuma rašanas ceļš.

Tikšanās laikā vēstnieks informēja, ka Gruzija ir patiesi satraukta par Krievijas rīcību Dienvidosetijas pierobežā un tās centieniem Gruzijas un Krievijas robežu pārcelt aizvien dziļāk Gruzijas teritorijā – Dienvidosetijā. Vēstnieks arī norādīja, ka tas ir pretrunā ar starptautiskajām saistībām, un akcentēja - situācija ir kritiska un Krievijas aktivitāšu dēļ pierobežas iedzīvotājiem nākas pamest savas mājas.


Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 26.maijā
09:00  Saeimas 2022. gada 19. maija kārtējās sēdes turpinājums
10:30  Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Grieķijas parlamentu darba sanāksme - grupas vadītāja vēlēšanas
12:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
12:40  Saeimas simtgadei veltītā ceriņa vārda došanas pasākums
13:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
16:20  Saeimas kārtējā sēde
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem - atcelta