Plānots aizliegt PSRS simboliku arī pasākumu laikā

(11.04.2013.)

Turpmāk aizliegums izmantot bijušās PSRS, Latvijas PSR un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus, himnas un simboliku, tostarp arī stilizētā veidā, attieksies arī uz publiskiem izklaides un svētku pasākumiem. To paredz Saeimas ceturtdien, 11.aprīlī, konceptuāli atbalstītie grozījumi Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā.

Tāpat publiskos izklaides un svētku pasākumos būs aizliegts vērsties pret Latvijas neatkarību, teritoriālo nedalāmību, izteikt priekšlikumus par Latvijas valsts iekārtas vardarbīgu grozīšanu, aicināt nepildīt likumus, veikt kara propagandu, kā arī slavēt vai aicināt izdarīt noziedzīgus nodarījumus un citus likumpārkāpumus un veikt darbības, kas rada draudus pasākuma dalībnieku vai citu personu drošībai un veselībai.

Pašlaik šie aizliegumi attiecas tikai uz sapulcēm, gājieniem un piketiem.

Likumprojekts izstrādāts, lai novērstu iespēju izmanot publiskus izklaides un svētku pasākumus vardarbības, naida, klaja nacisma, fašisma vai komunisma ideoloģiju sludināšanai un kara propagandas veikšanai.

Likumā noteikts, ka publisks pasākums ir fiziskās vai juridiskās personas plānots un organizēts sabiedrībai pieejams svētku, piemiņas, izklaides, sporta vai atpūtas pasākums publiskā vietā neatkarīgi no īpašuma piederības.

Saeima likumprojektam nolēma piešķirt steidzamību un kā priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam noteica 18.aprīli. Otrajā lasījumā Saeimā to paredzēts izskatīt 25.aprīlī.Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 26.maijā
09:00  Saeimas 2022. gada 19. maija kārtējās sēdes turpinājums
10:30  Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Grieķijas parlamentu darba sanāksme - grupas vadītāja vēlēšanas
12:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
12:40  Saeimas simtgadei veltītā ceriņa vārda došanas pasākums
13:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
16:20  Saeimas kārtējā sēde
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem - atcelta