Solvita Āboltiņa piedalīsies pirmajā Vidusjūras Savienības dalībvalstu parlamentu priekšsēdētāju samitā

(05.04.2013.)

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa 6. un 7.aprīlī piedalīsies pirmajā Vidusjūras Savienības dalībvalstu parlamentu priekšsēdētāju samitā, kas notiks Francijas pilsētā Marseļā.

Parlamentu priekšsēdētāji samitā diskutēs par izmaiņām Vidusjūras reģionā kopš Arābu pavasara notikumiem un globālās finanšu un ekonomiskās krīzes. Tāpat spīkeri tiks iepazīstināti ar iniciatīvām un projektiem demokrātijas, tiesiskuma, reformu procesa un ekonomiskās izaugsmes veicināšanai Vidusjūras reģionā.

Samita ietvaros plānota arī kopīga tikšanās ar Baltijas un Ziemeļvalstu parlamentu priekšsēdētājiem, kurā tiks pārrunāti aktuālie Eiropas Savienības un reģionālās sadarbības jautājumi.

Samitu organizē Eiropas Parlaments sadarbībā ar Vidusjūras Savienības Parlamentāro Asambleju. Šī pirmā tik augsta līmeņa tikšanās tiek organizēta pēc Eiropas Parlamenta prezidenta Martina Šulca (Martin Schulz) iniciatīvas. Samitā piedalīsies vairāk nekā četrdesmit valstu parlamentu vadītāji, kā arī Francijas prezidents Fransuā Olands (François Hollande).Saeimas Preses dienests

Trešdien, 31.maijā
09:00  Saeimas 2023.gada 31.maija ārkārtas sēde