Izglītības komisijas deputāti iepazīstas ar pedagogu darba apmaksas reformas gaitu

(25.03.2013.)

Lai noskaidrotu aktuālo situāciju un kliedētu bažas par nepietiekamo finansējumu pedagogu darba samaksai, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti pirmdien, 25.martā, tikās ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un pedagogu organizāciju pārstāvjiem.

Kā informēja IZM valsts sekretāre Sanda Liepiņa, šogad papildu finansējums piešķirts 6,5 miljonu latu apmērā, savukārt 2014.un 2015.gadā finansējuma pieaugums paredzēts 14,4 miljonu latu apmērā izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) un Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas noslēgtā Sadarbības memoranda izpildei.

Komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete klātesošajiem atgādināja, ka komisija ir lūgusi Ministru prezidentu Valdi Dombrovski un finanšu ministru Andri Vilku izvērtēt iespējas piešķirt papildu 6 miljonus latu zinātnes finansējumam. Tādēļ bija svarīgi iegūt apstiprinājumu, ka pedagogu atalgojumam finansējuma netrūkst.

LIZDA priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško sacīja, ka bažas par finansējumu pedagogu darba samaksai nākamajiem trim gadiem nemazinās, jo papildu finansējums var tikt pieprasīts vienīgi kā jaunā politikas iniciatīva.

S.Liepiņa aicināja pedagogu atalgojumu skatīt kopskatā ar izglītības kvalitāti. Komisijas priekšsēdētājas biedre Vineta Poriņa uzsvēra, ka atbildību par skolēnu rezultātiem nevar prasīt tikai no pedagogiem, bet jāņem vērā arī izglītības standarta prasības un izglītības saturs.

Vienlaikus IZM valsts sekretāre vērsa uzmanību uz komplicēto pedagogu darba samaksas sistēmu un informēja deputātus par plāniem drīzumā to mainīt, pārejot uz 40 stundu darba nedēļu. Tas nodrošinātu darba samaksu par definētiem darba pienākumiem un izlīdzinātu atalgojumu, ko pedagogi saņem par vienāda darba apjomu.

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 7.jūnijā
09:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde