HES būves drošuma programmu turpmāk uzraudzīs Ekonomikas ministrija

(20.02.2013.)

Hidroelektrostaciju (HES) būvju drošuma programmas un deklarācijas turpmāk uzraudzīs Ekonomikas ministrija (EM). To paredz Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā trešdien, 20.februārī, izskatīšanai Saeimā otrajā galīgajā lasījumā atbalstītie grozījumi likumā „Par hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju drošumu”.

Līdz pagājušā gada jūlijam šo uzraudzību veica Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija, kurai nav nekādas saistības ar būvju drošuma un ekspluatācijas uzraudzību, norāda likumprojekta autori.

Likumprojekts paredz, ka HES būvju valdītājam jāizstrādā drošuma programma un jāiesniedz EM tās kopija. Jaunais regulējums noteic, ka HES būvi nedrīkstēs ekspluatēt bez valdītāja apdrošināšanas, un tās polises kopija būs jāiesniedz EM.  

Izmaiņas arī paredz izslēgt pienākumu saņemt drošuma sertifikātu, jo atzinums par būvju tehnisko stāvokli būs ietverts inženiera sagatavotajā drošuma deklarācijā, kura HES valdītājam reizi gadā būs jāiesniedz EM.

HES hidrotehnisko būvju būvniecību tāpat kā līdz šim uzraudzīs pašvaldības būvvalde, bet drošuma novērtējumu arī turpmāk veiks HES valdītāja izvēlēti speciālisti.

Likumprojekta autori norāda, ka pašlaik valstī ir 154 hidrotehniskās būves.

Plānots, ka likuma grozījumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas.

Par grozījumiem likumā „Par hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju drošumu” vēl otrajā galīgajā lasījumā jālemj Saeimai.Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 5.jūnijā
14:15  Saeimas Prezidija sēde
14:30  Saeimas Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas deputātu tikšanās ar Kosovas Republikas Ārlietu ministrijas pārstāvjiem