Saeimas komisija: mazajās pašvaldībās būs jāievēl deviņi deputāti

(12.02.2013.)

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija otrdien, 12.februārī, izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus pašvaldību vēlēšanu likumā, kas paredz samazināt mazajās pašvaldībās ievēlamo deputātu skaitu.

 Turpmāk tajās pašvaldībās, kuru administratīvajā teritorijā vēlēšanu izsludināšanas dienā ir reģistrējušies ne vairāk kā 5000 iedzīvotāju, pašreizējo 13 deputātu vietā būs jāievēl deviņi deputāti.

Izmaiņas likumā rosinātas, lai nodrošinātu profesionālu un efektīvu pašvaldības iedzīvotāju pārstāvniecību novada domē.

Iepriekš likumprojekta iesniedzēju vārdā komisijas sekretāre Lolita Čigāne uzsvēra, ka „patlaban lielākajā daļā mazo pašvaldību lēmumu pieņemšana ir apgrūtināta, jo ievēlētie deputāti, kuri kādreiz ieņēmuši deputātu vai priekšsēdētāju amatus bijušajos pagastos, bieži vien nepārstāv visa novada, bet gan tikai sava bijušā pagasta intereses. Tas noved pie tā, ka atšķirīgo viedokļu dēļ ir apgrūtināts domes darbs, jo nav iespējams vienoties par labāko risinājumu visa novada iedzīvotājiem”.

Izmaiņas pašvaldību vēlēšanu likumā stāsies spēkā nākamajā dienā pēc likuma izsludināšanas un attieksies uz deputātiem, kas tiks ievēlēti 2013.gada pašvaldību vēlēšanās.

Saeima par likumprojektu „Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā” galīgajā lasījumā kā steidzamu lems ceturtdien, 14.februārī. 

 


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 31.maijā
09:00  Saeimas 2023.gada 31.maija ārkārtas sēde