Saeima pieņem grozījumus likumā, kas ļauj policijai kontrolpirkumos plašāk iesaistīt nepilngadīgos

(24.01.2013.)

Saeima ceturtdien, 24.janvārī, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā „Par policiju”, kas paredz policijas darbiniekiem iespējas kontrolpirkumos plašāk iesaistīt nepilngadīgos.

 Grozījumi paredz, ka Ministru kabinetam jānosaka kārtība, kā kontrolpirkums izdarāms un kas policistiem jāievēro, iesaistot kontrolpirkumos nepilngadīgos.

Lai konstatētu alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu pārdošanu nepilngadīgajiem, policija pašlaik kontrolpirkumos var iesaistīt nepilngadīgos, taču tie ir tikai jaunieši, kas papildu vispārējai vidējai izglītībai apgūst iemaņas policista darbā.

Likumprojekta autori norāda, ka tiesa šādu praksi atzinusi par tiesisku un grozījumi sekmēs sabiedrības līdzdalību likumpārkāpumu novēršanā.

Grozījumi likumā „Par policiju” ir daļa no likumprojektu paketes, kas paredz mazināt alkohola patēriņu jauniešu vidū. Likumprojekti alkohola ierobežošanai bērnu un jauniešu vidū izstrādāti Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājas biedra Arvila Ašeradena vadītajā darba grupā, kurā strādāja arī deputāti Inita Bišofa (RP), Andris Buiķis (Vienotība), Ivans Klementjevs (SC) un Aleksejs Loskutovs (Vienotība). Kā norāda likumprojekta autori, Latvija atrodas starp tām Eiropas valstīm, kur alkohola patēriņš jauniešu vidū ir viens no augstākajiem, alkohola pieejamība vērtējama kā augsta un pēdējo piecu gadu laikā situācija nav uzlabojusies.

Izmaiņas arī paredz, ka Valsts pārvaldes iekārtas likuma noteiktajā kārtībā pašvaldība, kura nav izveidojusi savu pašvaldības policiju, var deleģēt sabiedriskās kārtības uzturēšanas funkcijas citai pašvaldībai.

 


Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 2.oktobrī
13:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Uzņēmējdarbības attīstības apakškomisijas sēde