Eiropas lietu komisija: Latvijai ciešāk jāiesaistās priekšlikumu izstrādē par ES līmeņa nodokļu politiku

(21.01.2013.)

Latvijas līdzšinējā attieksme pret nodokļu politikas izmaiņām Eiropas Savienības (ES) līmenī bijusi rezervēta, taču arī Latvijai ir jāpiedalās tās izstrādē, lai kompetenti un pilnvērtīgi iesaistītos diskusijā par potenciālām izmaiņām ES nodokļu politikā un spriestu par to ietekmi. Par to Saeimas Eiropas lietu komisijas deputāti bija vienisprātis, tādējādi iebilstot Finanšu ministrijas nostājai šajā jautājumā.

Eiropas lietu komisija diskutēja par Latvijas nacionālo pozīciju „Par Priekšlikumu Padomes lēmumam, ar ko atļauj ciešāku sadarbību finanšu darījumu nodokļu jomā”.

„Vienpadsmit Eiropas Savienības dalībvalstis ir izteikušas vēlmi ciešāk sadarboties finanšu transakciju nodokļa izstrādē. To starpā Latvijas šobrīd nav. Lai arī mūsu valsts nav šī nodokļa ieviešanas entuziaste, arī Latvijai ir jāiesaistās ciešākas sadarbības grupā, tādējādi jau sākotnēji piedaloties eventuālā nodokļa nianšu izstrādē un diskusijā. Tas Latvijai neuzliek par pienākumu ieviest finanšu transakciju nodokli," sacīja Z.Kalniņa-Lukaševica un kā piemēru minēja Latvijas kaimiņvalsti Igauniju, kas izvēlējusies šādu stratēģiju.

Ciešākas sadarbības mehānisms ļauj grupai, kurā ir vismaz deviņas ES dalībvalstis, izstrādāt un virzīt iniciatīvu, ja visas ES dalībvalstis nevar panākt vienošanos.

Arī komisijas deputāti vērsa uzmanību ne tikai uz jaunu banku nodokli pēc būtības, bet arī uz dažādiem blakus efektiem. Deputāti Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK), Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) un Lolita Čigāne (Vienotība) norādīja, ka šāds nodoklis varētu ietekmēt arī nerezidentu noguldījumus, savukārt Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas biedrs Atis Lejiņš pauda, ka nodokļa ieviešana varētu ietekmēt ES budžeta apmēru.

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 7.jūnijā
09:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde