Vējonis: Baltija ir gatava ciešākai sadarbībai ar GUAM reģiona valstīm

(20.12.2012.)

Baltijas valstu parlamentārieši ir gatavi ciešākai sadarbībai ar Gruzijas, Ukrainas, Azerbaidžānas un Moldovas (GUAM) Parlamentāro Asambleju (PA), vizītes laikā Baku uzsvēra Baltijas Asamblejas (BA) viceprezidents, BA Latvijas delegācijas vadītājs Raimonds Vējonis.

R.Vējonis Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku piedalās piektajā GUAM PA sesijā.

„Baltijas valstis vēlas un var sniegt savu pieredzi, ko tās ir uzkrājušas, integrējoties Eiropas Savienībā. Mēs esam ieinteresētas ciešākā ekonomiskajā sadarbībā ar GUAM valstīm, tāpat nepieciešams stiprināt sadarbību izglītībā, zinātnē un inovācijās,” uzrunājot asamblejas dalībniekus, uzsvēra BA Latvijas delegācijas vadītājs. Attiecībā uz drošības jautājumiem un iesaldētajiem konfliktiem R.Vējonis norādīja, ka tie ir jārisina mierīgā ceļā, balstoties uz starptautisko ietvaru un starptautiskajām normām.

Sesijas ietvaros R.Vējonim tiekoties ar Azerbaidžānas parlamenta priekšsēdētāju Oktaju Asadovu (Oktay Sabir Asadov), apspriesti turpmākie BA un GUAM PA sadarbības virzieni. Azerbaidžānas parlamenta priekšsēdētājs uzsvēra BA lomu reģionālās sadarbības stiprināšanā starp GUAM valstīm un pateicās BA par palīdzību GUAM PA partnerattiecību veidošanā ar Beniluksa un Višegradas valstīm.

19.un 20.decembrī Baku norisinās GUAM PA 5. sesija. Tajā piedalās Gruzijas, Ukrainas, Azerbaidžānas, Moldovas, Baltijas Asamblejas, Beniluksa un Višegradas valstu parlamentārieši. Šīs sesijas prioritārie darba kārtības jautājumi ir eirointegrācijas process, Austrumu partnerība, enerģētika un drošība.Saeimas Preses dienests

Trešdien, 25.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde