Diskusijas „Par attieksmi pret Otrā pasaules kara karavīriem” materiāli

(07.12.2012.)

Lai veicinātu vienādu attieksmi pret Otrajā pasaules karā karojošajiem karavīriem, Saeimas Sabiedrības saliedētības komisija piektdien, 7.decembrī, rīkoja diskusiju, kurā piedalījās Otrā pasaules kara karavīrus pārstāvošās organizācijas, valsts institūciju, nevalstisko organizāciju, garīdzniecības, akadēmisko aprindu, kā arī Saeimas frakciju pārstāvji.

„Tautā ir nepieciešama sapratne par atšķirīgām vēsturiskajām atmiņām un vienāda attieksme pret karavīriem. Latvijas tautai un politiķiem nepieciešams vienoties kopīgā nostājā, kas pauž vienādu un godīgu attieksmi pret Otrajā pasaules karā ierautajiem Latvijas tautas karavīriem neatkarīgi no tā, kurā armijā tie tikuši mobilizēti,” pauda Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis, uzsverot, ka šis nav izlīgums starp politiskajiem režīmiem, bet gan saprašanās starp labas gribas cilvēkiem.

Diskusiju atklāja komisijas vadītājs I.Latkovskis, un tās dalībniekus uzrunāja Valsts prezidenta likumdošanas un juridiskais padomnieks Edgars Pastars, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, Latvijas Okupācijas muzeja un Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Sociālo un politisko pētījumu institūta pētnieks Uldis Neiburgs, kā arī Otrā pasaules kara karavīru pārstāvošo organizāciju, Ārlietu ministrijas un sabiedrības pārstāvji.

Diskusijas pirmajā daļā klātesošos uzrunāja sabiedrības un valsts institūciju pārstāvji, savukārt otrā daļa bija atvēlēta jautājumiem un diskusijai.

 

Programma

I.Latkovskis: vēsturisko atmiņu naida pārvarēšana prasa ilgstošu pacietību un iecietību

Fotogrāfijas no diskusijas: https://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157632191726702/with/8251345837/

Videoieraksts: 1.daļa, 2.daļa

 

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 15.aprīlī
13:50  Saeimas Prezidija sēde