O.Kalniņš pateicas Īrijai par atbalstu Latvijas uzņemšanai OECD

(08.11.2012.)

Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Kalniņš, trešdien, 7.novembrī, Saeimas namā tiekoties ar Īrijas Eiropas lietu ministri Lusindu Kreitoni (Lucinda Creighton), pateicās Īrijai par izteikto atbalstu Latvijas uzņemšanai Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD). Tāpat pārrunātas iespējas stiprināt abu valstu sadarbību parlamentārā līmenī.

Sveicot viešņu Saeimas namā, O.Kalniņš apliecināja Latvijas gatavību uzsākt iestāšanās procesu OECD, lai jau tuvākajā laikā kļūtu par pilntiesīgu šīs organizācijas dalībvalsti, un pateicās L.Kreitonei par Īrijas pausto gatavību atbalstīt Latviju ceļā uz dalību OECD.

Puses Latvijas un Īrijas attiecības raksturoja kā daudzpusīgas un atzinīgi vērtēja abu valstu sadarbību, tostarp parlamentārā līmenī. Tikšanās laikā amatpersonas arī uzsvēra, ka solis ceļā uz sadarbības stiprināšanu būtu abu valstu parlamentu Ārlietu komisiju deputātu tikšanās. Tāpat labs pamats abu valstu parlamentārās sadarbības stiprināšanai ir Saeimā izveidotā deputātu grupa sadarbībai ar Īrijas parlamentu, atzīmēja O.Kalniņš.

Tāpat tikšanās laikā L.Kreitone informēja, ka 2013.gada pirmajā pusgadā Īrija kļūs par prezidējošo valsti Eiropas Savienības (ES) Padomē. Pusēm pārrunājot Īrijas prezidentūras prioritātes, O.Kalniņš pauda gandarījumu, ka arī Īrijas prioritāšu lokā būs Austrumu partnerība. Lai arī ES uzmanība šobrīd ir pievērsta situācijai Ziemeļāfrikā, Baltijas valstu uzdevums ir atgādināt arī citām ES dalībvalstīm par vērā ņemamo Austrumu partnerības valstu progresu demokrātijas nostiprināšanā un uzsvērt partnerības turpināšanas nepieciešamību, teica O.Kalniņš. Tāpat komisijas priekšsēdētājs informēja Īrijas pusi par neseno tikšanos ar Turcijas amatpersonām, kurā uzsvēra - ja ES vēlas ieņemt vadošo lomu pasaulē, tostarp Tuvajos Austrumos un Vidusjūras reģionā, dalībvalstu vidū ir jāuzņem arī Turcija, kas ir ietekmīgs šī reģiona līderis.Saeimas Preses dienests

Svētdien, 4.jūnijā