Par ētikas kodeksa pārkāpumiem Nikolajam Kabanovam izteikts brīdinājums

(25.10.2012.)

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija lēmusi deputātam Nikolajam Kabanovam (SC) izteikt rakstisku brīdinājumu. Par to ceturtdien, 25.oktobrī, tika paziņots Saeimas sēdē.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs Saeimas sēdē ziņoja, ka komisija izvērtējusi 11.Saeimas deputāta Nikolaja Kabanova rīcību Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās apakškomisijas sēdē.

Komisija konstatējusi, ka N.Kabanovs ar savu rīcību pārkāpis Saeimas deputātu ētikas kodeksa 7., 14.un 20.pantu. 7.pants nosaka, ka deputāts publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus; deputāts balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju. Saeimas deputātu ētikas kodeksa 14.pants nosaka, ka deputāts Saeimā uzturas darba videi piemērotā apģērbā un pienācīgā izskatā un sabiedriskās vietās deputāts neuzturas alkohola vai psihoaktīvo vielu reibumā vai klaji nepiedienīgā izskatā. Savukārt 20. pants nosaka, ka savā personiskajā dzīvē deputāts nedara neko tādu, kas grautu Saeimas prestižu vai radītu šaubas par viņa spēju godprātīgi veikt deputāta pienākumus.


Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija lēmusi N.Kabanovam izteikt rakstveida brīdinājumu, paziņot par to Saeimas sēdē un publicēt komisijas lēmumu laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
17:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces attālināta uzruna starptautiskā ceremonijā pieminot Krimas tatāru deportāciju