Saeima ceturtdien lems par jaunu risinājumu likumu ierosināšanas regulējumam

(24.10.2012.)

Saeima ceturtdien, 25.oktobrī, pirmajā lasījumā lems par grozījumiem likumā „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”, rosinot jaunu kārtību, kādā vēlētāji var ierosināt likumus.

Likumprojekts paredz no 2015.gada atteikties no divpakāpju sistēmas parakstu vākšanā, nosakot, ka visus likumu ierosināšanai nepieciešamos desmitās daļas vēlētāju parakstus savāc šim nolūkam izveidota iniciatīvas grupa. Līdztekus paredzēts noteikt pārejas periodu, kurā tiks saglabāta parakstu vākšana divos posmos, un pirmajā ir jāsavāc 30 000 vēlētāju parakstu. Ņemot vērā, ka likumprojekts satur steidzami nepieciešamu regulējumu, kas nosaka tautas nobalsošanas rīkošanu, ja vēlētāji rosina Saeimas atsaukšanu, Saeima lems par grozījumu izskatīšanu divos lasījumos.

Saeima rītdienas sēdē lems, vai konceptuāli atbalstīt grozījumus Personu apliecinošu dokumentu likumā, kas paredz noteikt, ka pēc pases turētāja - pilsoņa vai nepilsoņa - vēlēšanās pasē varēs ierakstīt ziņas arī par tā tautību.

Saeima otrajā lasījumā rītdien skatīs likumprojektu, kas paredz, ka pirmā tehniskā apskate jauniem transportlīdzekļiem būs jāveic ne vēlāk kā divus gadus pēc reģistrācijas. Tas attieksies uz vieglajiem automobiļiem, piekabēm ar pilnu masu līdz 3500 kilogramiem, motocikliem, tricikliem un kvadracikliem.

Tāpat Saeima lems par vairāku likumprojektu nodošanu izskatīšanai komisijās, tostarp likumprojektu „Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli” un grozījumus ar to saistītajos likumos, kas paredz efektīvi iesaistīt gan valsts institūcijas, gan privātpersonas pasākumos, kas ir nepieciešami konkrēta apdraudējuma iespējami ātrai pārvarēšanai.

Lai pastiprinātu nosacījumus ieroču atļauju saņemšanai, Saeima lems par grozījumu Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumā nodošanu atbildīgajai komisijai, kā arī par grozījumiem vairākos likumos, kas risinās dalītā īpašuma problēmas.

Rītdienas darba kārtībā ir arī jautājums par deputāta Nikolaja Kabanova ētikas kodeksa pārkāpumu un Jāņa Brazovska iecelšanu par Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja vietnieku.

Kopumā Saeimas 25.oktobra sēdes darba kārtībā iekļauti 18 jautājumi.Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 16.maijā
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
11:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Moldovas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Andrian Roŗa
13:50  Saeimas Prezidija sēde