Par ētikas kodeksa pārkāpumu Saeimas deputātam Dzintaram Zaķim izteikts brīdinājums

(21.06.2012.)

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija lēmusi deputātam Dzintaram Zaķim (Vienotība) izteikt rakstisku brīdinājumu. Par to ceturtdien, 21.jūnijā, tika paziņots Saeimas sēdē.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas deputāts Kārlis Seržants (ZZS) Saeimas sēdē ziņoja, ka komisija izvērtējusi 11.Saeimas deputāta Dzintara Zaķa rīcību, nenomaksājot valstij pievienotās vērtības nodokli 8800 eiro apmērā, iegādājoties automašīnu.

Komisija konstatējusi, ka ar šādu rīcību Dz.Zaķis pārkāpis Saeimas deputātu ētikas kodeksa 20 pantu. Tas nosaka, ka savā personiskajā dzīvē deputāts nedara neko tādu, kas grautu Saeimas prestižu vai radītu šaubas par viņa spēju godprātīgi veikt deputāta pienākumus.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija lēmusi Dz.Zaķim izteikt rakstveida brīdinājumu, paziņot par to Saeimas sēdē un publicēt komisijas lēmumu laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”.Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 16.maijā
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
11:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Moldovas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Andrian Roŗa
13:50  Saeimas Prezidija sēde