Saeimā būs apskatāma latgaliešu grāmatu izstāde

(25.04.2012.)

26.aprīlī pēc Saeimas sēdes Saeimas bibliotēkā tiks atklāta latgaliešu rakstu valodā izdoto grāmatu izstāde.

Izstādes mērķis ir iepazīstināt Saeimas deputātus, darbiniekus un viesus ar Latgales rakstnieku un publicistu darbiem, dot ieskatu par latgaliešu literatūru, zinātniskiem izdevumiem un dažādu laiku periodiku latgaliešu valodā, informē izstādes iniciators, no Latgales ievēlētais Saeimas deputāts Juris Viļums (ZRP).

Ceturtdien interesenti varēs iepazīties arī ar pēdējo gadu grāmatām un mūzikas ierakstiem latgaliešu valodā, ko laipni piedāvā biedrība „Latgolys Studentu centrs”. Īpaši šai izstādei no Rēzeknes ir atvesta neliela Latgaliešu rakstniecības muzeja ekspozīcija.

Kopumā latgaliešu valodā kopš 1730. gada izdoti apmēram 2000 dažādi izdevumi. Pirmā ābece nāca klajā 1768.gadā, pirmā vārdnīca – 1858.gadā, pirmais populārzinātniskais izdevums – 1832. gadā, bet pirmais laikraksts – 1905. gadā.

Izstāde tiek rīkota par godu vēsturiskā 1917.gada Latgales kongresa 95 gadu atcerei, kā arī izdevēja Vladislava Luoča simtgades un latgaliešu valodas pētnieka Miķeļa Bukša simtgades atzīmēšanai.

Grāmatu izstāde Saeimā būs aplūkojama 26. un 27.aprīlī. 

 

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 5.jūnijā
14:15  Saeimas Prezidija sēde
14:30  Saeimas Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas deputātu tikšanās ar Kosovas Republikas Ārlietu ministrijas pārstāvjiem