Saeimas komisija Daugavpils pusē iepazīsies ar aktualitātēm lauku skolu mācību kvalitātē un bilingvālās izglītības pieredzi

(23.04.2012.)

Lai sarunā klātienē ar vietējo skolu pārstāvjiem iepazītos ar aktualitātēm lauku skolu mācību kvalitātē, sabiedrības integrācijā un latviešu valodas apguvē Daugavpils pusē, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija otrdien, 24.aprīlī, dosies izbraukuma sēdē uz Višķu profesionālo vidusskolu un Špoģu vidusskolu.

Komisijas deputāti viesosies Višķu Profesionālajā vidusskolā, lai ar skolas pārstāvjiem pārrunātu profesionālās izglītības aktualitātes. Deputātus arī interesē, kādus uzlabojumus mācību kvalitātē veicinājuši Višķos īstenotie Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Eiropas Sociālā fonda projekti.

Tāpat komisijas deputāti dosies uz Špoģu vidusskolu, lai uzzinātu, kādus rezultātus sabiedrības integrācijas un latviešu valodas apguvē sniedzis skolā īstenotais bilingvālās apmācības projekts. Lauku skolu vidū Špoģu vidusskola pagājušogad uzrādījusi labākos centralizēto eksāmenu rezultātus, tāpēc, diskutējot par aktuālo mācību kvalitātes celšanas jautājumu, komisijas deputāti vēlas uzzināt, ko no šīs skolas piemēra varētu mācīties citas Latvijas skolas un kādas ir aktuālākās lauku skolu problēmas.

Komisijas izbraukuma sēde sāksies otrdien, 24.aprīlī, plkst.13.00 Daugavpils novada Višķu pagasta Višķu Profesionālajā vidusskolā. Pēc tam deputāti dosies uz Špoģu vidusskolu, Višķu pagasta Šosejas ielā 3.

 

Saeimas Preses dienests

Svētdien, 4.jūnijā