Saeimā ar ekspertiem diskutēs par ES ekonomikas nākotni un lauksaimniecības politikas reformu

(21.02.2012.)

Saeimas deputāti trešdien, 22.februārī, ar Eiropas Parlamenta deputātiem un Eiropas Savienības (ES) politikas ekspertiem no Briseles divās atsevišķās diskusijās debatēs par ES Kopējās lauksaimniecības politikas reformu un ES dalībvalstu tautsaimniecību turpmāko attīstību, pārvarot finanšu un ekonomiskās krīzes radītās sekas.

„Trešdien Saeimā rīkosim divas tikšanās, lai pārrunātu Eiropas Savienības dienaskārtības jautājumus, kuriem ir un būs milzīga ietekme uz Latvijas tautsaimniecības attīstību,” norāda Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Zanda Kalniņa-Lukaševica. „Vispirms ar Eiropas Parlamenta deputātiem runāsim par Eiropas Savienības lauksaimniecības politikas reformu, no kuras gaitas vistiešākajā veidā atkarīgs, vai Latvijas zemnieki nākotnē saņems taisnīgus lauksaimniecības tiešmaksājumus.”

Saeimas Eiropas lietu komisijas un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas kopsēdē aicināti piedalīties Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete un Eiropas Parlamenta deputāts, Lauksaimniecības komitejas koordinators Eiropas Konservatīvo un reformistu grupā Džeimss Nikolsons (James Nicholson).

Savukārt pēcpusdienā Eiropas lietu komisijas deputāti tiksies ar ES ekonomikas politikas domnīcas „Bruegel” direktora vietnieku Guntramu Volfu (Guntram Wolf), lai diskutētu par eirozonas un visas ES ekonomikas tālākas attīstības modeļiem.

„Pēdējo gadu laikā ekonomikas un finanšu jautājumi bijuši nepārtrauktā Eiropas Savienības dienaskārtības prioritāro jautājumu lokā. Iemesli tam bijuši dažādi – globālā finanšu krīze, tai sekojošā ekonomiskā lejupslīde, kas izraisīja arī neuzticību Eiropas vienotās valūtas eiro stabilitātei. Mūsu tikšanās laikā ar Briseles domnīcas ekspertu runāsim, kāds ir risinājums esošajai situācijai un kāda var būt Latvijas loma šo problēmu risināšanā,” pauž Z.Kalniņa-Lukaševica.

Saeimas Eiropas lietu komisijas un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas kopsēde notiks trešdien, 22.februārī, plkst.9.00 Saeimas Sarkanajā zālē, Jēkaba ielā 11. Savukārt Eiropas lietu komisijas sēdes otra daļa notiks šajā pašā dienā plkst.12.30 Jēkaba ielā 10/12, 409.telpā.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 25.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde