Saeimas Prezidijs un Frakciju padome rosina izmaiņas Saeimas komisiju sarakstā

(08.12.2011.)

Saeimas Prezidija un Frakciju padomes sēdē ceturtdien, 8.decembrī, izskatīti frakciju priekšlikumi iespējamām izmaiņām Saeimas komisiju sarakstā.

Saeima Prezidijs un Frakciju padome nolēma rosināt likvidēt Saeimas Saimniecisko komisiju, tās funkcijas nododot Saeimas Prezidijam. Tāpat deputāti nolēma apvienot Pieprasījumu komisiju un Publisko izdevumu un revīzijas komisiju.

Šodien tika atbalstīta arī Ilgtspējīgas attīstības komisijas izveidošana, tādējādi nacionālās attīstības jautājumus paceļot no parlamenta apakškomisijas līmeņa uz patstāvīgo komisiju.

Saeimas Prezidijs un Frakciju padome atbalstīja arī esošās Pilsonības likuma izpildes komisijas pārdēvēšanu par Sabiedrības saliedētības komisiju, šai komisijai saglabājot esošās funkcijas un tās paplašinot sabiedrības integrācijas jomā.

Tāpat tika atbalstīts ierosinājums deputātiem ļaut vienlaikus darboties trijās apakškomisijās. Patlaban deputāti vienlaikus var strādāt ne vairāk kā divās apakškomisijās.

Saeimas Prezidija locekļi un frakciju pārstāvji vēl nelēma par Juridiskās komisijas ierosinājumu lielā darba apjoma dēļ izveidot atsevišķu komisiju, kas strādātu ar konstitucionālajiem jautājumiem.

Patlaban Saeimā strādā 16 patstāvīgās komisijas. Lai veiktu izmaiņas to sarakstā, jāgroza Saeimas kārtības rullis. Saeimas Prezidija un Frakciju padomes lēmums ir rekomendējošs Saeimas Juridiskajai komisijai, kas ir atbildīga par likumprojekta „Grozījumi Saeimas kārtības rullī” virzību Saeimā.

 

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 26.februārī
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Eksporta un konkurētspējas apakškomisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde