Sociālo lietu komisija steidzamības kārtā virza likuma grozījumus priekšlaicīgās pensionēšanās saglabāšanai

(29.11.2011.)

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti otrdien, 29.novembrī, skatīšanai otrajā galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā „Par valsts pensijām”, kas paredz par diviem gadiem paildzināt priekšlaicīgās pensionēšanās iespēju, kā arī saglabāt vēl vairākas likuma normas, kuras citādi būtu spēkā tikai līdz šī gada beigām.

Komisijas sagatavotais likumprojekts, paredz līdz 2013.gada 31.decembrim pagarināt iespēju pieprasīt vecuma pensiju divus gadus pirms noteiktā pensionēšanās vecuma personām, kuru apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 30 gadiem.

Saskaņā ar likumprojektu uz diviem gadiem plānots saglabāt arī tiesības uz pensiju ar atvieglotiem noteikumiem par darbu sevišķi kaitīgos, sevišķi smagos vai kaitīgos un smagos darba apstākļos. Uz tādu pat termiņu plānots saglabāt patlaban spēkā esošos pensijas sākumkapitāla aprēķināšanas atvieglojumus, lai nodrošinātu, ka no nākamā gada būtiski nesamazinās atsevišķas jaunpiešķirtās pensijas.

„Šie grozījumi būs būtisks atbalsts pirmspensijas vecuma cilvēkiem, kas palikuši bez darba. Par likumprojektu galīgajā lasījumā Saeima lems jau šo ceturtdien, 1.decembrī, un tas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai dos pietiekamu laiku, lai sagatavotos likuma normu ieviešanai praksē,” skaidro komisijas priekšsēdētāja Aija Barča. 

Šīs likuma normas skar ap 40 tūkstošiem cilvēku un to ieviešana no 2012.gada valsts budžeta prasīs septiņus miljonus latu.

 

Saeimas Preses dienests

Svētdien, 28.maijā