Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa aicina sievietes veikt krūts vēža pārbaudi

(19.10.2011.)

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa trešdien, 19.oktobrī, pie Saeimas nama apmeklējot mobilo digitālo mamogrāfu, pauda atbalstu akcijai „ Krūts veselības mēnesis 2011 - Būsim veselas!”. Akcijas ietvaros sievietes tiek aicinātas veikt izmeklējumus agrīnai krūts vēža diagnostikai.

„Mēs kā Saeimas deputātes varam palīdzēt, informējot sievietes un iedrošinot viņas veikt regulāras pārbaudes. Krūts vēzi var atklāt savlaicīgi, un valsts programma apmaksā šo diagnostiku, taču patlaban to veikušas nedaudzas sievietes, kas liecina vai nu par izpratnes vai informācijas trūkumu,” pauda Saeimas priekšsēdētāja.

S.Āboltiņa uzsvēra, ka mobilie mamogrāfi ir ļoti nepieciešami, jo ļauj veikt digitālu krūšu izmeklēšanu vietās, kur tas nav iespējams stacionāri. „Reizēm cilvēku var izglābt, arī iedrošinot viņu aiziet pie ārsta. Ja šāda iespēja pastāv, tad tas noteikti jādara,” akcentēja Saeimas priekšsēdētāja.

Savu atbalstu akcijai pauda arī Saeimas priekšsēdētājas biedre Inga Bite. „Krūts vēzi var ārstēt, tāpēc ir tik svarīgi to atklāt pēc iespējas ātrāk. Pašizmaksa šai pārbaudei ir daudz lielāka, taču šeit, veicot tikai pacienta iemaksu, sievietes to var izdarīt ar ārsta nosūtījumu un tādējādi pārliecināties par savu veselības stāvokli,” atzina I.Bite.

Oktobris ir krūts veselības mēnesis, kad pastiprināta uzmanība tiek pievērsta krūts vēža profilaksei, agrīnai diagnostikai un ārstēšanai. Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība informē, ka krūts vēzis Latvijā ir izplatītākā onkoloģiskā saslimšana sievietēm. Katru gadu krūts vēzis mūsu valstī tiek diagnosticēts aptuveni 1000 sievietēm, no kurām trešdaļa pie ārsta ieradusies novēloti, kad efektīva ārstēšana jau ir apgrūtināta.

Šodien visu akcijas laiku mobilais digitālais mamogrāfs bija noslogots, un trīs stundu laikā izmeklējumi tika veikti 23 sievietēm.

Kampaņu organizē Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” sadarbībā ar Veselības centru 4. Īpaši aicinātas veikt mamogrāfiskos izmeklējums ir sievietes vecumā no 50 līdz 69 gadiem, kurām, uzrādot Veselības norēķinu centra uzaicinājumu un pasi, izmeklējums ir bez maksas.

Foto no pasākuma: https://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157627929024084/
Video no pasākuma: https://www.youtube.com/user/SaeimaSAB?feature=mhee
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimas Kanceleju obligāta.

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
17:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces attālināta uzruna starptautiskā ceremonijā pieminot Krimas tatāru deportāciju