Saeima atbalstīs krūts veselības mēneša akciju

(18.10.2011.)

Trešdien, 19.oktobrī, krūts veselības mēneša ietvaros pie Saeimas nama Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” organizē sievietēm iespēju veikt izmeklējumus agrīnai krūts vēža diagnostikai.

Jēkaba ielā pie parlamenta ēkas atradīsies autobuss, kurā ar pārvietojamo mamogrāfu varēs veikt krūts veselības pārbaudes valsts programmas ietvaros. Saeimas deputātes un darbinieces aicinātas piedalīties akcijā, lai ar savu piemēru iedvesmotu citas sievietes veikt izmeklējumus.

Mamogrāfiskos izmeklējumus varēs veikt sievietes, līdzi ņemot Veselības norēķinu centra uzaicinājumu un pasi. Pārējām interesentēm būs iespēja apskatīties aparātu, aprunāties ar speciālistiem un uzzināt, kā tas darbojas.

Oktobris pasaulē zināms kā krūts veselības mēnesis, kad tiek pievērsta pastiprināta uzmanība krūts vēža profilaksei, agrīnai diagnostikai un ārstēšanai. Latvijā kopumā saslimstība ar krūts vēzi ir līdzīga kā citās Eiropas valstīs. Taču Latvijā daudzos gadījumos šo slimību atklāj vēlīnās stadijās, kad ārstēšana vairs nav efektīva.

Izmeklējumus varēs veikt akcijas „Krūts veselības mēnesis 2011 – Būsim veselas!” ietvaros. Kampaņu organizē Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” sadarbībā ar Veselības centru 4.

Autobuss, kurā varēs veikt mamogrāfiskos izmeklējumus pie Saeimas nama, Jēkaba ielā 11, atradīsies trešdien, 19.oktobrī, no pulksten 11.00 līdz 14.00.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 7.jūnijā
09:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde