Saeimas komisijā diskutē par NEPLP locekļu kandidātu izvirzīšanas kārtību

(28.09.2011.)

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti trešdien, 28.septembrī, diskutēja par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu kandidātu izvirzīšanas un atlases kārtību.

„Drīzumā darbu sāks 11.Saeima, un viens no pirmajiem jaunās Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas uzdevumiem būs lemt par kandidātu izvirzīšanu Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei. Lai komisijai palīdzētu uzsākt šo darbu, šodien izrunājām esošo deputātu ieteikumus un piedāvājumus,” norādīja komisijas priekšsēdētāja Ingrīda Circene.

Deputāti šodien bija vienisprātis, ka iesniegumus par kandidātu izvirzīšanu vajadzētu iesniegt Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā, kura pēc konkursa noslēguma veiktu administratīvo izvērtēšanu. Komisija šajā atlases posmā sazinātos ar atbildīgajām iestādēm, pārbaudot, vai kandidāti atbilst formālajiem likuma kritērijiem.

Lai nodrošinātu sabiedrības iesaisti atlases procesā un konsultētos ar nevalstisko sektoru, informācija par izvirzītajiem kandidātiem tiktu nodota NEPLP Sabiedriski konsultatīvajai padomei. Saeimas komisija konsultatīvajai padomei lūgtu atzinumu par personām, kas izvirzītas šim amatam. NEPLP Sabiedriski konsultatīvā padome apvieno vairāk nekā 40 nevalstiskās organizācijas.

Iespējas sniegt atzinumu par kandidātiem būtu jāsaglabā arī citām nozares nevalstiskajām organizācijām, kuras nav NEPLP Sabiedriski konsultatīvās padomes sastāvā.

Saņemot atzinumus no nevalstiskā sektora, komisija varētu lemt, vai balsošanai Saeimas sēdē virzīt visus kandidātus.

Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums nosaka, ka NEPLP locekļu kandidātus, kuri atbilst likumā noteiktajiem kritērijiem, izvirza Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija, konsultējoties ar biedrībām un nodibinājumiem, kas darbojas plašsaziņas līdzekļu, izglītības, kultūras, zinātnes un cilvēktiesību jomā.

Saeima ir atbalstījusi pašreizējo padomes locekļu pilnvaru pagarināšanu, nosakot, ka tā var strādāt ne ilgāk kā līdz 2012.gada 1.februārim.Saeimas Preses dienests
 

Trešdien, 25.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde