Saeimas komisija: pašvaldībām jānodrošina vienlīdzīga pieeja pirmsskolas izglītības iestādēm

(13.09.2011.)

Otrdien, 13.septembrī, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti, atbildot uz Izglītības un zinātnes ministrijas lūgumu sniegt komisijas viedokli par likumdevēja mērķi, grozot Vispārējās izglītības likumu, atkārtoti uzsvēra parlamenta gribu nodrošināt vienlīdzīgu pieeju pirmsskolas izglītības iestādēm bērniem no pusotra gada vecuma.

„Saeima jau vasarā atbalstīja komisijas priekšlikumu, Vispārējās izglītības likuma 21.pantā iestrādājot principu, ka pašvaldībām savā teritorijā jānodrošina vienlīdzīga pieeja pirmsskolas izglītības iestādēm visiem bērniem no pusotra gada vecuma,” skaidro komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete.

„Šis princips ir nozīmīga politiskā izšķiršanās. To atbalstot, deputāti vēlas redzēt, ka pašvaldības finansējums, lai cik liels vai mazs tas būtu, bērnam seko arī uz privāto bērnudārzu,” uzsver komisijas priekšsēdētāja.

Komisijas sēdē šodien pulcējās Izglītības un zinātnes ministrijas, Finanšu ministrijas, Izglītības kvalitātes valsts dienesta, Latvijas Pašvaldību savienības, kā arī Latvijas privāto pirmsskolu biedrības pārstāvji. Tāpat vienlīdzīgas pieejas principa ieviešanas apspriešanā piedalījās pārstāvji no Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības un vecāku iniciatīvas grupas „Nauda seko bērnam”.

Puses bija vienisprātis, ka princips par vienlīdzīgu pieeju pirmsskolas izglītībai nozīmē gan to, ka jāizveido skaidra un caurspīdīga kārtība rindām uz pašvaldību pirmsskolas izglītības iestādēm, gan to, ka pašvaldības atvēlētajam finansējumam jāseko bērnam, ja tas apmeklē privāto pirmsskolas izglītības iestādi.

Deputāti noskaidroja, ka pašvaldības neiebilst pret šādu pieeju un vairākās pašvaldībās tieši tādā veidā jau tiek risinātas problēmas ar nepietiekamu vietu skaitu pašvaldību bērnudārzos.

 


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
17:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces attālināta uzruna starptautiskā ceremonijā pieminot Krimas tatāru deportāciju