Pasniegs piemiņas zīmes barikāžu dalībniekiem Dobelē

(30.05.2011.)

Otrdien, 31.maijā, Latvijas neatkarības aizstāvjiem Dobelē pasniegs 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmes.

Svinīgā pasākumā šādas piemiņas zīmes tiks pasniegtas 32 barikāžu aizstāvjiem no Augstkalnes, Auru, Bēnes, Bērzes, Jaunbērzes, Krimūnu un Tērvetes pagastiem, kā arī Auces un Dobeles. Apbalvojumus pasniegs 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais.

1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme ir Latvijas Republikas valsts apbalvojums, kas izveidots, lai godinātu aktīvos Latvijas neatkarības aizstāvjus par 1991.gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tām personām, kuras morāli un materiāli atbalstīja barikāžu dalībniekus.

Apbalvojumus piešķir piemiņas zīmes valde Saeimas priekšsēdētāja vadībā. Valdē ir vēl četri locekļi – 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, rakstniece un žurnāliste Marina Kosteņecka, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis un Saeimas Kancelejas direktors Māris Steins.

Pirmā piemiņas zīme pasniegta 1996.gada 20.janvārī, un līdz šim apbalvots gandrīz 31 tūkstotis barikāžu dalībnieku.

Piemiņas zīmei 1999.gadā ar īpašu likumu piešķirts valsts apbalvojuma statuss.

Svinīgais apbalvošanas pasākums Dobelē otrdien, 31.maijā, notiks Dobeles novada pašvaldības Lielajā zālē, Brīvības ielā 15, plkst.16.00.

Apbalvojamo saraksts svinīgajam pasākumam Dobelē.

 

Saeimas Preses dienests

Sestdien, 25.maijā