Pasniegs piemiņas zīmes barikāžu dalībniekiem Carnikavā un Garkalnē

(12.05.2011.)

Piektdien, 13.maijā, Latvijas neatkarības aizstāvjiem Carnikavā un Garkalnē pasniegs 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

Svinīgā pasākumā Carnikavā šādas piemiņas zīmes tiks pasniegtas 22 barikāžu dalībniekiem no Carnikavas novada, savukārt apbalvošanā Garkalnē apbalvojumus pasniegs 29 Garkalnes novada iedzīvotājiem vai viņu tuviniekiem. Apbalvojumus pasniegs Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis.

1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme ir Latvijas Republikas valsts apbalvojums, kas izveidots, lai godinātu aktīvos Latvijas neatkarības aizstāvjus par 1991.gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tām personām, kuras morāli un materiāli atbalstīja barikāžu dalībniekus.

Apbalvojumus piešķir piemiņas zīmes valde Saeimas priekšsēdētāja vadībā. Valdē ir vēl četri locekļi – 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, rakstniece un žurnāliste Marina Kosteņecka, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis un Saeimas Kancelejas direktors Māris Steins.

Pirmā piemiņas zīme pasniegta 1996.gada 20.janvārī, un līdz šim apbalvoti vairāk nekā 30 tūkstoši barikāžu dalībnieku.

Piemiņas zīmei 1999.gadā ar īpašu likumu piešķirts valsts apbalvojuma statuss.

Svinīgais apbalvošanas pasākums Carnikavā piektdien, 13.maijā, notiks Carnikavas novada Tautas namā „Ozolaine”, Jūras ielā 1a, plkst.17.30.

Savukārt svinīgā apbalvošana Garkalnē 13.maijā notiks Garkalnes novada domes Lielajā zālē, Brīvības gatvē 445, plkst.19.00.

Apbalvojamo saraksti svinīgajiem pasākumiem Carnikavā un Garkalnē.

 

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 2.oktobrī
13:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Uzņēmējdarbības attīstības apakškomisijas sēde