Konceptuāli atbalsta izmaiņas nacionālās sporta bāzes statusa piešķiršanā

(03.05.2011.)

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti otrdien, 3.maijā, konceptuāli atbalstīja virzībai Saeimā grozījumus likumā „Par nacionālās sporta bāzes statusu”, precizējot nacionālās sporta bāzes statusa piešķiršanas nosacījumus.

Viens no nosacījumiem nacionālās sporta bāzes statusa piešķiršanai ir starptautisko sporta federāciju izsniegts apliecinājums par piemērotību pasaules vai Eiropas čempionātu, to posmu, kausu izcīņas un kvalifikācijas sacensību rīkošanai. Ar likumprojektā paredzētajām normām tiks noteiks, ka sporta bāzes atbilstību varēs apliecināt arī Latvijā atzītas sporta federācijas.

Likumprojekta autori deputātus informēja, ka šobrīd Latvijā nacionālās sporta bāzes statuss piešķirts 29 sporta bāzēm. Saskaņā ar spēku zaudējošo Latvijas Republikas Augstākās padomes lēmumu par nacionālās sporta bāzes statusa piešķiršanu, astoņām sporta bāzēm statuss piešķirts līdz 2011.gada 31.augustam. Lai Ministru kabinets varētu pieņemt lēmumu par statusa saglabāšanu šīm astoņām sporta bāzēm, grozījumus spēkā esošajā likumā nepieciešams izdarīt vēl līdz šī termiņa beigām.

Atbildot uz deputātu jautājumu par to, kā tiks kontrolēta šo astoņu nacionālo sporta bāzu atbilstība statusam, pieaicinātie Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji informēja, ka šī gada pirmajā pusgadā ieplānotas pārbaudes par to atbilstību Latvijas normatīvajos aktos noteiktajām prasībām.

Šodien grozījumus izskatīja un vienbalsīgi atbalstīja arī Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas deputāti.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
17:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces attālināta uzruna starptautiskā ceremonijā pieminot Krimas tatāru deportāciju