Pasniegs piemiņas zīmes barikāžu dalībniekiem Ādažos

(02.03.2011.)

Ceturtdien, 3.martā, Latvijas neatkarības aizstāvjiem Ādažos pasniegs 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

Svinīgā pasākumā šādas piemiņas zīmes tiks pasniegtas 44 Ādažu novada iedzīvotājiem vai viņu tuviniekiem. Apbalvojumus pasniegs rakstniece un žurnāliste Marina Kosteņecka.

1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme ir Latvijas Republikas valsts apbalvojums, kas izveidots, lai godinātu aktīvos Latvijas neatkarības aizstāvjus par 1991.gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tām personām, kuras morāli un materiāli atbalstīja barikāžu dalībniekus.

Apbalvojumus piešķir piemiņas zīmes valde Saeimas priekšsēdētāja vadībā. Valdē ir vēl četri locekļi – 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, rakstniece un žurnāliste Marina Kosteņecka, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis un Saeimas Kancelejas direktors Māris Steins.

Pirmā piemiņas zīme pasniegta 1996.gada 20.janvārī, un līdz šim apbalvoti vairāk nekā 30 tūkstoši barikāžu dalībnieku.

Piemiņas zīmei 1999.gadā ar īpašu likumu piešķirts valsts apbalvojuma statuss.

Svinīgais apbalvošanas pasākums notiks ceturtdien, 3.martā, plkst.19.00 Ādažos, Ādažu kultūras un radošās izglītības centra Ceriņu zālē, Gaujas ielā 33a.

Apbalvojamo saraksts svinīgajam pasākumam Ādažos.Saeimas Preses dienests

 

Pirmdien, 2.oktobrī
13:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Uzņēmējdarbības attīstības apakškomisijas sēde