Saeimas komisiju deputāti ar ekspertiem rīt diskutēs par ārpolitikas jautājumiem

(25.01.2011.)

Saeimas Ārlietu komisijas un Eiropas lietu komisijas deputāti trešdien, 26.janvārī, uz diskusiju par ārpolitikas un Eiropas Savienības jautājumiem aicinājuši ārlietu ekspertus.

Lai veicinātu sabiedrības līdzdalību diskusijā par valsts ārpolitiku, dienu pirms 27.janvārī Saeimā plānotajām ārlietu debatēm sarunā ar Saeimas deputātiem piedalīsies politologi, bijušie ārlietu ministri un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Kalniņš uzsver, ka būtiski vēl pirms Saeimas ārlietu debatēm apmainīties viedokļiem ar ārlietu speciālistiem, un pauž cerību, ka šāda diskusija sekmēs pilnvērtīga dialoga veidošanos ārlietu jomā starp likumdevējvaru, izpildvaru un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem.

Saeimas komisiju kopsēdē piedalīties aicināti ārlietu eksperti Žaneta Ozoliņa, Kārlis Daukšts, Toms Rostoks, Ivars Ījabs, Jānis Tomels, Nils Muižnieks, Tālavs Jundzis, Daina Bleiere, Edijs Bošs, Andris Gobiņš, kā arī bijušie ārlietu ministri Jānis Jurkāns, Georgs Andrejevs un bijušais premjerministrs, 9.Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Saeimas Ārlietu komisijas un Eiropas lietu komisijas kopsēde notiks trešdien, 26.janvārī, plkst.9.00 Saeimas Sarkanajā zālē, Jēkaba ielā 11.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli ārlietu ministram Saeimā jāiesniedz ar Ministru prezidentu saskaņots ikgadējais ziņojums par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā. Šajā ziņojumā jāietver arī informācija par darbību Eiropas Savienības jautājumos.

Prezidijs ikgadējo ārlietu ministra ziņojumu iekļauj izskatīšanai Latvijas Republikas starptautiskās (de jure) atzīšanas dienai (26.janvārim) tuvākajā Saeimas kārtējā sēdē.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 7.jūnijā
09:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde