Saeimas komisija vienojas par turpmāko sadarbību ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju

(18.01.2011.)

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputāti otrdien, 18.janvārī, pārrunājot jaunizveidotās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) darbu, ar ministru Raimondu Vējoni vienojās par turpmāko sadarbību.

„Šodien ar ministru pārrunājām ministrijas plānotās aktivitātes un nākotnes ieceres un secinājām, ka vairākām no tām ir nepieciešama ātrāka virzība. Vienojāmies, ka no ministrijas puses vispirms tiks definēti steidzami risināmie jautājumi, un tad lemsim par komisijas tālāko rīcību, tostarp, iespējamiem grozījumiem likumos,” informē komisijas priekšsēdētāja biedrs Sergejs Dolgopolovs.

Komisijas sēdē deputāti noskaidroja, ka jaunās ministrijas darba prioritātes ir vienas pieturas aģentūras principa ieviešana, Nacionālā attīstības plāna 2014.-2020.gadam un reģionu attīstības pamatnostādņu 2011.-2017.gadam izstrāde, pašvaldību attīstības jautājumi, tostarp, pašvaldību apvienošanās tiesiskā regulējuma izstrāde, kā arī valsts pārvaldes optimizācija, ieviešot elektronisko pārvaldi.

Pārrunājot pašvaldībām aktuālus jautājumus, ministrs R.Vējonis komisijas sēdē pauda viedokli, ka patlaban vēl būtu pāragri piemērot jauno pašvaldību finanšu izlīdzināšanas sistēmu, jo vēl nepieciešams apkopot informāciju un analizēt pašvaldību darbību pēc novadu izveidošanas. Ministrs aicināja komisiju aktualizēt šo jautājumu un rosināja apsvērt iespēju jauno sistēmu piemērot pēc nākamajām pašvaldību vēlēšanām.

Komisijas sēdē šodien apspriests arī plānošanas reģionu turpmākais liktenis, un skaidrība par to būšot pēc tam, kad tiks pieņemts lēmums, vai veidot otrā līmeņa pašvaldības.

Lai pārrunātu VARAM un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai aktuālus jautājumus, ministrs ar deputātiem tiksies regulāri.Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
17:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces attālināta uzruna starptautiskā ceremonijā pieminot Krimas tatāru deportāciju