Baltijas Asambleja un Ziemeļu Padome aicina stiprināt parlamentu un valdību sadarbību

(09.12.2010.)

Lai stiprinātu Baltijas valstu un Ziemeļvalstu konkurētspēju, parlamentiem un nacionālajām valdībām jāveido ciešāka sadarbība. Tas teikts Ziemeļu Padomes un Baltijas Asamblejas kopīgajā paziņojumā pēc ikgadējā samita, kas otrdien, 7.decembrī, notika Somijas pilsētā Kirkkonummi.

Baltijas Asamblejas un Ziemeļu Padomes pārstāvji samitā izskatīja NB8 reģionālajai sadarbībai veltīto ziņojumu, kurš vērsts uz praktiskiem pasākumiem reģionālo saišu stiprināšanai un reģiona nostiprināšanu Eiropas un pasaules līmenī. Baltijas valstīm un Ziemeļvalstīm tiek rekomendēts īstenot kopīgas aktivitātes tādās jomās kā enerģētika, cilvēkresursi, finanšu sektors, ekonomika, transports un infrastruktūra, kā arī veselības aprūpe un cilvēkdrošība.

7.decembrī Somijā notiekošajā samitā tika apstiprināta stratēģija par Ziemeļu Padomes un Baltija Asamblejas sadarbību nākamajā gadā. Valstu pārstāvji vienojās, ka 2011.gadā sadarbība koncentrēsies uz sekojošiem jautājumiem: kopējas ilgtspējīgas Ziemeļu un Baltijas enerģētikas stratēģijas izstrāde; cilvēkkapitāls, uz zināšanām balstīta un inovatīva ekonomika; kopīgi pasākumi nelegālā preču importa un pārrobežu noziedzības apkarošanā; transporta un infrastruktūras attīstība reģionā; integrēta un stabila Ziemeļvalstu un Baltijas valstu finanšu tirgu attīstīšana, kā arī uz veselības aprūpe un sociālo politiku.

 


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 7.jūnijā
09:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde