Saeima atbalsta fiskālā pārstāvja darbības ieviešanu

(02.12.2010.)

Saeima ceturtdien, 2.decembrī, pieņēma grozījumus likumā „Par pievienotās vērtības nodokli”, kas Latvijā ievieš fiskālā pārstāvja darbības principus. Plānots, ka tas veicinās Eiropas Savienībā (ES) ienākošo un no ES izejošo kravu plūsmu caur Latvijas teritoriju, tādējādi attīstot preču distribūcijas centru veidošanos.

„Pieņemtie jauninājumi ļaus palielināt biznesa iespējas pierobežu zonās ar trešajām valstīm: pieaugs pieprasījums pēc kravu apkalpošanas pakalpojumiem, radīsies nepieciešamība pēc biroju un noliktavu telpām, kā arī tiks izveidotas jaunas darba vietas,” uzskata Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs. Vienlaikus viņš paskaidroja, ka „neskatoties uz to, ka grozījumu pieņemšanas rezultātā nav plānots pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumu palielinājums, izmaiņas veicinās uzņēmumu ienākumu nodokļa un iedzīvotāju ienākuma nodokļa ienākumus, palielināsies arī sociālo iemaksu apmērs”.

Grozījumi nosaka, kādu personu uzskata par fiskālo pārstāvi, kādos darījumos tas var pārstāvēt citas ES dalībvalsts ar nodokli apliekamo personu vai trešajā valstī reģistrētu personu. Turklāt likums nosaka, ka pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nulles procentu likmi var piemērot, nosūtot preces fiskālajam pārstāvim ar mērķi to eksportēt tālāk ārpus ES teritorijas un novietot muitas noliktavā vai akcīzes preču noliktavā. PVN nulles procentu likmi piemēro arī preču importam, ja preci paredzēts piegādāt uz citu ES dalībvalsti.

Apliekamajai personai, kura vēlēsies darboties kā fiskālais pārstāvis, būs jāreģistrējas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ar PVN apliekamo personu reģistrā.

Tāpat likuma grozījumi nosaka, ka ar PVN neapliek komercnolūkā importētās preces, ja to kopējā vērtība nepārsniedz 10 eiro, tai skaitā pa pastu sūtītās preces.

Likumā iekļauta arī norma, kas noteic, ka VID pārmaksāto PVN summu pirms tās pārcelšanas uz nākamo taksācijas periodu novirzīs nokavēto nodokļu maksājumu veikšanai.

Grozījumi likumā „Par pievienotās vērtības nodokli” paredz arī virkni citu izmaiņu. Grozījumi stājas spēkā 2011.gada 1.janvārī.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 7.jūnijā
09:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde