Pasniegs piemiņas zīmes barikāžu dalībniekiem Jūrmalā

(01.12.2010.)

Ceturtdien, 2.decembrī, 95 Latvijas neatkarības aizstāvjiem Jūrmalā pasniegs 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme ir Latvijas Republikas valsts apbalvojums, kas izveidots, lai godinātu aktīvos Latvijas neatkarības aizstāvjus par 1991.gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tām personām, kuras morāli un materiāli atbalstīja barikāžu dalībniekus.

Apbalvojumus piešķir piemiņas zīmes valde Saeimas priekšsēdētāja vadībā. Valdē ir vēl četri locekļi – 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, rakstniece un žurnāliste Marina Kosteņecka, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis un Saeimas Kancelejas direktors Māris Steins.

Pirmā piemiņas zīme pasniegta 1996.gada 20.janvārī, un līdz šim apbalvoti vairāk nekā 28 tūkstoši barikāžu dalībnieku.

Piemiņas zīmei 1999.gadā ar īpašu likumu piešķirts valsts apbalvojuma statuss.

Svinīgais apbalvošanas pasākums ceturtdien, 2.decembrī, notiks Jūrmalas pilsētas domē Jūrmalā, Jomas ielā 1/5, pulksten 16.00, un piemiņas zīmes pasniegs 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais.

2.decembrī apbalvojamie Jūrmalā.

 

Saeimas Preses dienests

 

Svētdien, 22.maijā